Jeden z nejhlasitějších aplausů sklidil na zaplněné dolnodunajovické návsi, kde vyrostlo pódium a velký stan pro diváky, Roman Vojtek. Jak český muzikálový herec, zpěvák, tanečník a moderátor prozradil, oslovil ho producent koncertu Martin France, jeho kamarád. „Známe se spolu už asi dvacet let. On takových akcí dělá spousty 
a vždycky mi zavolá, jestli mám čas. Teď jsem zrovna měl, tak jsem tady. Je příjemné, že můžu přispět jenom tím, že zazpívám, něčemu dobrému," svěřil se Vojtek Břeclavskému deníku Rovnost.

O vzácné, ale o to zákeřnější nemoci motýlích křídel, která způsobuje na nesmírně citlivé kůži nemocných puchýře a často také srůstání prstů dohromady, má povědomí. „Nejsem žádný odborník přes tuto nemoc, ale mám kamarádku, která se tím zabývá. Několikrát jsem také zaznamenal v televizi různé reportáže," zmínil rodák z Valašska.

V Dolních Dunajovicích se navíc před koncertem setkal s matkou Olgy Joklové, která nevyléčitelným onemocněním trpěla a loni v Dolních Dunajovicích zazpívala. Letos v srpnu ale zemřela. „Byla to náhoda. Potkali jsme se v pizzerii a chvíli jsme si povídali. Jsem rád, že jsem aspoň nějak mohl takto nemocným lidem pomoct," řekl po setkání Vojtek, který neopomněl vhodit do kasičky ani bankovku ze své peněženky.

Stejně jako ostatní účinkující přinesl k fotografii Olgy umístěné na pódiu růži a zapálenou svíčku. Pak ale vděčné publikum rozparádil dvěma známými muzikálovými hity. A při předávání ceny 
v podobě nového povlečení vylosované návštěvnici koncertu si v Dolních Dunajovicích dokonce stačil domluvit
i nocleh. Aspoň na oko.

Pro brněnskou charitativní organizaci Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, nakonec koncert vynesl přes 66 tisíc korun. Tedy o třetinu více než při loňské premiéře. „Když seženeme sponzory, příští rok nás tady máte zase," slíbil Dolnodunajovickým France.