„Loni jsem na malování neměl tolik času. Nejdříve jsem byl nemocný, a pak jsme další měsíce strávili přípravou křtu kalendáře. Ale i tak se mi povedlo dokončit na čtyřicet obrazů,“ hodnotí rok 2010 Antonín Vojtek.

I proto se rozhodl, že letošní rok vystavovat nebude. Jedinou výjimkou bude tedy pondělní akce.

„Na takový projekt se opravdu cítím. Kromě toho bude vystavovat i dcera Julie malby na hedvábí, přitom to nebudou dětské obrazy. Takže bychom byli rádi, kdyby se přišly podívat i školy, aby žáci viděli, co všechno lze s hedvábím dělat,“ láká Vojtek na výstavu, která začíná už v devět hodin ráno. Zájemci se však mohou v Galerii 99 vystřídat během celého dne.

„Připravili jsme retrospektivu mých dokumentů za minimálně padesát let. Chci ukázat, o čem všem se v souvislosti se mnou psalo, jak vypadaly pozvánky či plakáty. Lidé uvidí třeba nejstarší plakát psaný ručně k mé první výstavě v roce 1965 v Horních Bojanovicích nebo plakát vyrobený kunsthistoriky v Praze, na jehož druhé straně jsou informace o mně jako o malíři,“ poznamenává Vojtek s tím, že na plakáty peníze umělci nikdy moc nemají. I tak se na výstavě mohou návštěvníci těšit na zajímavé skvosty.

A dvanáctihodinovou výstavu zvolil malíř záměrně. „Někdo má čas přijít hned ráno na čaj, jiný zase může kolem oběda nebo až v později v podvečer. A protože jsem pozval dost lidí, alespoň se všichni vystřídají po skupinkách,“usmívá se malíř.