Zajímavostí muzejní noci bude společná tvorba velkoformátového obrazu z různých materiálů a přírodnin. „Lidé si budou moci pod vedením naší lektorky vytvořit velkoformátový obraz, který pak zůstane vystaven v muzeu,“ zve na interaktivní část programu Muzejní noci ředitel NZM Vilém Křeček. Malé návštěvníky čeká tvoření z papíru. V rámci dětských dílen si budou moci vytvořit veselá zvířátka, například hmyz, plazy nebo obojživelníky, pro nejmenší bude připravena alternativa v podobě omalovánek.

Muzejní nádvoří nedávno rozzářila nově otevřená květinová výstava Barevná inspirace s přehlídkou vybraných letniček i balkónových květin. V rámci venkovní expozice je připravena naučná hra s modely hmyzu v nadživotní velikosti ukrytými mezi květinami. Pomocí QR kódu se mohou dozvědět zajímavosti například o slunéčku sedmitečném či kudlance nábožné. Pokud je najdou všechny, odnesou si z muzea malou odměnu. Na muzejním dvoře budou pro všechny návštěvníky připravena stanoviště s kvízy a hrami či zábavná fotostěna. Kromě toho se mohou také naboso projít po pocitovém chodníku.

Na výstavě Zázrak jménem fotosyntéza budou moci prozkoumat tajemství fotosyntézy, která je základem života na naší planetě a odhalit, jak rostliny přeměňují světlo, vodu a oxid uhličitý na energií nabitý cukr a životadárný kyslík. Naleznou zde také QR kód s online kvízem na téma fotosyntézy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Mikulov pod vodou, od zámku tekla řeka. Potopa stihla Vrchlického ulici

Mikulovští se vzpamatovávají z bleskové průtrže mračen. | Video: Ivana Solaříková, Hana Švástová, Rostislav Růžička a Deník/Iva Haghofer