Stovky návštěvníků si na Zámecké náměstí přichází užít druhou adventní neděli. K vidění je několik desítek adventních stánků s různými vánočními výrobky a pochutinami. Na úvod se přestavili žáci z místní mateřské školky se svým vystoupením. O půl hodiny později přichází na řadu Divadélko Kůzle s vánočním výstupem. Ihned si získává většinu dětí, které se pod pódiem roztančí.

Některé z nich začínají i zpívat, stejně jako devítiletý Vojtěch Šenbera. „Přišli jsme sem s maminkou a mojí sestrou. Máme rádi vánoční písničky. Navíc tu jsou kamarádi a je s nimi legrace,“ povídá chlapec, který se ihned vydává k vánočnímu stromu, kde se chce podívat na dvojici oveček a koz v ohradě.

Opodál stojí několikametrová fronta u stánku se svařeným vínem a punčem s kousky jablka. „Doplňujeme už několikátou konvici. Čekali jsme, že bude o horké nápoje zájem, ale ne tak velký,“ říká u svého stánku jeden z prodejců.

Punč si dávám i já, protože i když svítí sluníčko, tak občas zafouká i vítr, který není zrovna příjemný. Před třetí hodinu přichází na řadu hlavní hřeb dnešního programu, taneční country skupina Lednický ranč. Letos v červnu navíc oslavila své desetileté výročí od založení. Svým tancem si tanečníci získávají dětské i dospělé publikum, které je odměňuje potleskem. „Těšili jsme se na ně. Vystupují tu už několikátý rok a jsou fakt dobří,“ říká nadšeně Dana Horáková, která sem s přítelem přijíždí každoročně ze Zlína.

Svou návštěvu spojili jako obvykle i s procházkou u lednického zámku a okolních zahrad. V programu na jarmarku dále vystoupila i cimbálová muzika Josefa Marečka a dechová hudba Lanžhotská osma. Po setmění se návštěvníci, kteří vydrželi, dočkali závěrečného ohňostroje.