Protest zorganizoval spolek Společně Brno. „Nedokážu uvěřit tomu, že to musíme pořád opakovat, ale zřejmě musíme. Není to normální. Není normální, aby byl premiérem trestně stíhaný člověk,“ zaznělo z pódia od jednoho z organizátorů Ondřeje Zemana.

Podle něj je událost především o vyjádření nespokojenosti lidí. „Je to reakce na situaci, kterou tu máme od posledních parlamentních voleb. Máme trestně stíhaného premiéra, agenta StB a prokázaného dotačního podvodníka úřadem OLAF. Nejde jen o jednu reportáž, nereagujeme jen na jedno obvinění, že unesl svého syna, ačkoliv to je závažná věc, která by se měla prošetřit,“ uvedl později Zeman.

Na demonstraci vystoupila i dosavadní místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková. „Je nesmírně důležité ukázat, že co se v naší zemi děje, je už za hranicí toho, co dokážeme snášet. Říká se, že politika je špinavá a slušní lidé s ní nechtějí mít nic společného. Ale když ti slušní lidé do ní nepůjdou, tak se nepromění,“ řekla.

Kromě ní reagovali na současnou politickou situaci i další lidé. „Poplácáváme se tady po rameni jak je to všechno hrozné. Je ale důležité otevřít sociální bubliny a začít se bavit s lidmi, kteří si myslí něco jiného. Podle posledního průzkumu je v republice třicet procent lidí, kteří chtějí, aby Babiš vládl dál. Musíme s nimi mluvit a přesdvědčit je, že to není dobře,“ uvedl Jan Orava.

S dalšími podobnými akcemi Společně Brno do budoucna počítá. „Přímo je neplánujeme, ale počítáme s tím, že možná budou potřeba, pokud se situace nezmění nebo se ještě zhorší. Jsme připravení tohle udělat znovu,“ dodal Zeman.