Na světě se teprve rozkoukávají a každý den pro ně znamená nové objevy. Brněnská zoo je nyní plná mláďat a lidé, kteří se chtějí pokochat pohledem na ně, mají v těchto dnech ideální příležitost. Nenechala si ji ujít ani Tereza Černá. „Jsem ráda, že zoo otevřela a že jsme úplně neminuli sezonu mláďátek. Nejroztomilejší jsou malí klokani, lamy a surikaty,“ poznamenala.

V zoo teď návštěvníci spatří také malou lamu, losici, vlčata, bizoňata. Jedním z nejnovějších přírůstků je třeba mládě velblouda. „Při první veterinární prohlídce jsme zjistili, že je to kluk. Dostal jméno Merlin,“ uvedl mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Zoo se nyní daří nejen v prostoru jejího areálu. Dlouhá léta se její odborníci snaží o ochranu dudků chocholatých v přírodě. A program na jihu Moravy má nyní za sebou nejúspěšnější hnízdní sezonu. „Letos jsme jednu budku přesunuli. K naší velké radosti ji ptáci ještě v té samé hnízdní sezoně obsadili. Navíc je to vůbec poprvé, kdy dudci zabrali hned dvě místa,“ řekl koordinátor projektu Petr Suvorov.

Kdo se narodil letos v Zoo Brno 

leden - hladinovka čtyřoká, 2 kozy kamerunské, želva pavoukovitá, kusu liščí
únor - 3 surikaty, 2 mary stepní, 4 kozy kamerunské, 3 kosmani běločelí
březen - holub dvoubarvý, mara stepní, 2 želvy uhlířské
duben - 3 mary stepní
květen - 2 sobi polární, holub dvoubarvý, 5 sýčků obecních, 2 surikaty, 3 mláďata vazy velkého, 2 bizoni američtí, klokan bažinný, los evropský, 2 leguánci modří, lori horský, 5 kozorožců sibiřských, 6 vlků arktických, lama alpaka
červen - kozorožec sibiřský, čírka skořicová, křepelka korunkatá, velbloud dvouhrbý, papoušek vlaštovčí, tenkozobec opačný