Služba hlídky v autě se změnila v drama kolem půlnoci, když strážníci uviděli ženu, která ulicí tlačila sportovní kočárek, v němž sedělo evidentně nedostatečně oblečené dítě. "Palubní deska služebního vozu v tu chvíli ukazovala venkovní teplotu pouhých šest stupňů Celsia, proto k nim hlídka okamžitě zamířila," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Žena v kočárku vezla batole, které bylo přikryté lehkou dámskou bundou a obuté jen v dětských sandálech. "Plačící chlapec se třásl zimou, proto strážníci rychle zaběhli do služebního auta a zabalili ho do izotermické fólie. Jeden z kolegů také pohotově svlékl bundu, aby se dítě ještě víc zahřálo," upřesnil mluvčí.

Když se hlídka ženy ptala, co v noci dělá na ulici se špatně oblečeným potomkem, tak mladá matka odpovídala zmateně. "A na otázku, kam míří, uváděla adresu v opačném směru, než kterým jela. Strážníci navíc zjistili, že žena pro dítě nemá jídlo, pití ani jinou výbavu," zdůraznil Šoba.

Podle něj strážníci vzhledem k vypjaté situaci matku nepodrobili dechové zkoušce. "Z jejího dechu však nebyl alkohol cítit, žena však byla velmi zmatená a nedokázala věc pořádně vysvětlit," dodal.

Přivolaní zdravotníci ze záchranné služby proto chlapečka i s matkou převezli sanitkou do Dětské nemocnice. Strážníci pak o šokujícím případu informovali policisty a sociální pracovníky, kteří se jím budou dále zabývat.