Vedení zoo se narozeninový program rozhodlo pojmout ve stylu zahradní slavnosti, napínavou podívanou nabídlo již dopolední krmení medvěda kamčatského. Tomu naservíroval pomyslný oběd jihomoravský hejtman Jan Grolich. „Aby se zoo dál rozvíjela a mohla vybudovat důstojné prostředí pro zvířata i lidi a odpovídající služby, potřebuje k tomu podporu nejen dárců a partnerů, ale hlavně města,“ nechala se slyšet ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Brněnská zoologická zahrada slaví sedmdesát let od svého otevření. Areál se za sedm desetiletí značně proměnil.
Krmení medvíďat v bytě nebo lvi za plotem. Podívejte, jak čas změnil zoo v Brně

Hned vzápětí nakrmily žirafy pod vrcholem Mniší hory basketbalistky brněnského klubu Žabiny Brno s hráčkou Ivanou Večeřovou. Zájemci se dále naučili hrát na takzvané didgeridoo, tedy hudební nástroj australských domorodců, nebo přihlíželi chemické show studentů ze Střední průmyslové školy v Brně.

Kromě zajímavých aktivit vytvořila brněnská zoo limitovanou edici reklamních předmětů, kterou se jim povedlo vyrobit udržitelně. Jednalo se třeba o batohy či tašky z nevyužitých bannerů, sešity z letáků nebo takzvané nekonečné tužky, lahve na vodu či voskované ubrousky na svačiny, které jsou prodyšné a lze je opakovaně používat. „Všechny tyto produkty určené speciálně k výročí jsou k dispozici v prodejně upomínkových předmětů nad restaurací U Tygra,“ doplnila Dungelová.