Mrtvé tělo našel v úterý odpoledne vodák na hladině řeky Svratky v brněnském Jundrově. U frekventované silnice ve Veslařské ulici poblíž stejnojmenné zastávky. V okolí místa jsou například tenisové kurty, zahrádkářská kolonie nebo kousek dál po proudu Kamenomlýnský most, který je důležitou spojnící obou břehů obzvlášť pro chodce a cyklisty.

Lodní doprava v Brně slaví 75 let.
75 let plavení na přehradě v Brně: začátek odložila válka, lodě dali k šalinám

Ve středu policisté potvrdili, že se jedná o hledaného patnáctiletého chlapce z Brna. Bezmála třítýdenní pátrání tak má smutný konec. „Prozatímní vyšetřování napovídá tomu, že mladík zemřel bez cizího zavinění," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Pátrání po Tomášovi

Policisté chlapce hledali od 14. dubna večer. Do pátrání nasadili desítky lidí, také psovody a vrtulník. Ve velkém počtu se do hledání zapojili také dobrovolníci.

Zdroj: Policie ČR

Chlapce se však dlouho nedařilo najít. Neúspěchem skončily také velké pátrací akce. I ta z 21. dubna, kdy policisté se strážníky a hasiči pročesávali dno i břehy řeky Svratky při snížené hladině. „Strážníci z poříční jednotky v takzvaných suchých oblecích procházejí korytem řeky její vyčleněné úseky a prohledávají je doslova krok po kroku,“ informoval tehdy mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Ilustrační fotografie.
Za napadení šroubovákem a pokus o loupež si muž odsedí čtyři roky ve vězení

Ve fotogalerii se podívejte na místa v okolí, kudy se denně pohybují stovky lidí.