Čermák jej získává po osmnácti letech práce u městské policie. „Znamená to pro mě maximální ocenění celoživotní práce, která je pro mě posláním,“ říká.

Spolu s ním si cenu odnáší i jeho manželka. „Byla to hodně spontánní reakce. Viděla jsem, že se Petr k něčemu chystá, proto jsem se i já odhodlala k činu. Chtěla jsem, aby mi zůstal naživu,“ vzpomíná Čermáková.

Strážník Petr Čermák holýma rukama odzbrojil lupiče v pohodě
Při nákupu se strážník stal hrdinou. Holýma rukama odzbrojil lupičePodle oceněného strážníka byl jejich říjnový zásah výjimečný i v závažnosti činu, kterému se snažili zabránit. „K loupežnému přepadení se zbraní se člověk v civilu běžně nedostane. Pár zákroků proti sprejerům či drobnějším krádežím jsem ale už měl,“ říká.

Dolní vlakové nádraží v Brně při výluce.
První den výluky za plného provozu: zmatení lidé, plné autobusy a málo pokladenSpolu s manželi Čermákovými si cenu odnáší i vedoucí tiskového oddělení Jakub Ghanem. Stává se Strážníkem roku. „Nesmírně si toho vážím. Vnímám jej ale převážně jako ocenění pro všechny strážníky, kteří nám dávají možnost jejich činy prezentovat tím, že odvádí velmi kvalitní práci přímo na ulici,“ říká.

Ilustrační foto.
Trasa D43? Přes Bystrc, řekla studie. Dálnici má ale nahradit rychlostní silnice