LIBOR ZÁBRANSKÝ∙Narodil se 25. listopadu 1973 v Brně.
∙Bývalý reprezentační hokejový obránce, který začal kariéru v Kometě.
∙Potíže se srdcem mu ukončily kariéru v 31 letech. Za St. Louis odehrál v NHL 40 duelů, má tituly se Vsetínem a Spartou.
∙Od října 2004 vlastní Kometu. Nyní je i generální manažer a hlavní kouč A-týmu.
∙ S Kometou slavil v manažerské funkci dvě stříbra a bronz, jako kouč získal dva tituly v letech 2017 a 2018.
∙Má sedmnáctiletého syna Libora, který reprezentuje v národním týmu do osmnácti let a devítiletou dceru Terezu.

Co vám nedalo spát?Majitel Komety Brno Libor Zábranský.Zdroj: Deník / Attila Racek
Uvědomuji si, v jakém stavu byl hokej v Brně, než jsem do něj vstoupil. Vždyť i já Brňák jsem se dvanáct let toulal někde po světě, protože tady hokej v podstatě nebyl. Vím, v jakém stavu jsme do toho vstupovali. Za těch třináct let v klubu vím, kolik lidí se snažilo nejen mně, ale i Kometě házet klacky pod nohy.

Berete titul jako zadostiučinění?
Necítím pocit zadostiučinění, že bych teď určitým lidem vzkazoval něco škaredého. Spíš chci skromně a pokorně poděkovat vedoucímu sportovního úseku Jaroslavu Medlíkovi, že se mnou byl celou dobu, dělal mi mentora. Dále Egbertu Zündorfovi a doktoru Jaromíru Leimbergerovi (první je prezident klubu, druhý předseda dozorčí rady Komety – pozn. red.), kteří mě strašně drželi a pomohli mi. Spíš se mi promítá vděčnost za tu dobu. Mám toho v sobě hodně. I proto jsem po jedné sérii řekl, že napíšu knížku.

Už se rýsuje?
Je toho hodně, o čem psát za těch třináct let, aby lidi věděli, co se tady dělo. Doufám, že už něco podobného brněnský hokej nikdy nezažije. Musí se pak vše zredukovat, aby někteří nebyli nešťastní, když se řekne pravda. Ať je to z řad politiků nebo vůbec hokejového hnutí tady v Brně a na jižní Moravě. Chci pravdivě popsat, jak se to dělalo a dělá, i čím vším jsme si prošli. Ale doufám, že teď nejsem v pozici, abych vzpomínal, ale spíš budoval a pokračoval.

CELÝ ROZHOVOR S LIBOREM ZÁBRANSKÝM SI PŘEČTĚTE V SOBOTNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.