Hlavní myšlenkou programu byla sousedská soudržnost a proto se Era věnovala spíše malým projektům v jižních Čechách a na Moravě.

V každém regionu se hrálo o 115 000 Kč, a to systémem, že projekt, který vybere nejvíce peněz od svých drobných dárců a sousedů získá 50 000 Kč, druhý 40 000 Kč a poslední 25 000 Kč. Grant alespoň 25 000 Kč získal každý projekt. Era pomohla celkem přispět na projekty 1 333 878 Kč. Druhý ročník grantového projektu bude otevřen již pro celou republiku ve druhé polovině roku 2014.

Tři projekty z regionu:

1. Lesní mateřská škola v Kyjově: společně 70 850 Kč

Lesní mateřská školka je alternativou školek klasických, která dává plnou svobodu dětské kreativitě, energii, vnímavosti, hravosti i zvídavosti. Na Hodonínsku se jedná o unikátní projekt a peníze pomohou ke koupi maringotky, která je nyní v pronájmu a je využívána jako zázemí. Dětem slouží jako místo k odpočinku, šatnička i místo na tvoření.

2. Mobilní zvedák pro domov Narnie Mokrůvky: společně 59 699 Kč

Domov Narnie poskytuje komplexní sociální služby dětem a mladým lidem s těžkým mentálním a kombinovaným postižením formou denního a týdenního stacionáře. Vybrané peníze poslouží k zakoupení mobilního pasivního zvedáku, který zpříjemní každodenní nutnost přesunu imobilním pacientům i jejich ošetřovatelkám. Díky elektrickému pohonu se přesun stane šetrnější a plynulý, což ocení nejenom dětští pacienti.

3. Centrum ekologické výchovy Pálava: celkem 35 610 Kč

Komunitní ohniště a příjemný parčík v centru Mikulova již nyní slouží svým obyvatelům, kteří se zde rádi schází. Zvyšíme možnost využívání tohoto prostoru díky vybavení ohniště, dostavbě keřů a zamulčování výsadby. Za vybrané peníze nakoupíme dubové lavice a stůl, u kterých si můžete posedět a bavit se, dostavíme keře a zamulčujeme výsadbu z předchozího projektu.

ERA pomáhá regionům
Peníze ERA pomáhá regionům na Břeclavsku a Hodonínsku získaly:

1. Klub maminek Kyjov: 20 850 Kč sbírka plus 50 tisíc Kč grant
2. Diakonie ČCE středisko Betlém v Kloboukách u Brna: 19 699 Kč sbírka plus 40 tisíc Kč grant
3. Centrum ekologické výchovy Pálava: 610 Kč sbírka plus 25 tisíc Kč grant.

Spolu s vámi Era pomáhá regionům!