První barmanskou soutěž vyhrál Forman už na střední škole. „Ve druhém ročníku hotelové školy nám lektoři uspořádali soutěž v míchání nealkoholických drinků. Tehdy jsem jako cenu dostal první šejkr,“ vzpomíná na začátky pětadvacetiletý muž.

Více si ale cení toho, že se přes jednoho z lektorů ve škole dostal do brněnského baru Šilingrák. „Nejprve jsem tam začal v osmnácti jako brigádník, po škole jsem zůstal na stálo,“ vysvětluje.

Když Šilingrák zavřeli, jeho kroky vedly do Baru, který neexistuje. „Moc se mi líbilo, jak bar funguje a jaké jsou v něm vztahy mezi majitelem a zaměstnanci. Když mě přijali, začínal jsem jako usazovač u dveří, asi za půl roku jsem se pak dostal i za bar,“ říká.

Inspiraci pro své koktejly sbírá Forman kdekoli. Například u jednoho z posledních drinků, který pojmenoval Augusto, využil osobnost nikaragujského revolucionáře Augusta Sandina. „Když jsem dokončoval mixologii drinku, snažil jsem se nejdříve hledat inspiraci v přírodních krásách Nikaragui. Po delší době hledání jsem narazil na příběh Augusta Sandina, který vedl v Nikaragui v první polovině minulého století povstání proti americké okupaci,“ popisuje.

Koktejl Augusto namíchal z dvanáctiletého rumu Flor de Caña, vermutu Mancino a Oloroso sherry. „Doplnil jsem domácí oleo sacharum, což je druh sirupu. Ten jsem udělal z banánů, kakaových bobů a cascary, což je vlastně slupka z kávových třešní. Všechny tyto suroviny jsou hlavními vývozními artikly Nikaragui,“ vysvětlil barman.

Za svůj drink získal Rudolf Forman od poroty první místo a zájezd do Nikaragui. „Těším se na prohlídku palírny rumu Flor de Caña, pokud budu mít čas, chtěl bych navštívit i jezero Nikaragua, což je jediné místo na světě, kde žijí sladkovodní žraloci,“ uzavírá Forman.