Statisíce dluží znojemský klub společnosti Isobike z doby působení Fialy v čele cyklistického klubu. „Nakoupil u nás jízdní kola a nikdy za ně nezaplatil. Kvůli tomu jsme museli na naše podnikání prakticky rezignovat. Nyní doprodáváme to, co máme skladem. Pan Fiala nám stále dokola jen sliboval, že zaplatí, že už peníze veze, ale nestalo se tak,“ uvedl jednatel společnosti Isobike Ivo Fojtík s tím, že pohledávky jsou už z roku 2014.


Dražbu nařídil exekutor na dvacátého října. Budou se dražit televize, lyže či notebooky v majetku dlužníka. Fiala se Znojemskému deníku Rovnost odmítl k případu vyjádřit. „Nechám to bez komentáře,“ vzkázal stroze. Již dříve však opakovaně jakékoli dluhy popíral. Na dotaz, zda má nějaké nevyřízené závazky, reagoval v lednu 2015 zamítavě. „O ničem takovém nevím,“ řekl tehdy.


V dluhové pasti uvízla bývalá starostka Čejče na Hodonínsku za občanskou demokratickou stranu Marta Výmolová. Na začátku minulého roku ji zastupitelé odvolali, pak kvůli exekuci přišla o dům. Potom se zhroutila a letos v březnu s ní zahájil krajský soud insolvenční řízení. Věřitelé se přihlásili o pohledávky kolem dvaceti milionů. Na její majetek prohlásil soud v polovině září konkurs. „Notářský zápis, na jehož základě jsem přišla o veškerý majetek, jsem podepsala pod nátlakem v době, kdy jsem se psychicky zhroutila,“ napsala Výmolová v odvolání exekutorovi.


Podle politologa Miloše Gregora je pro voliče důležité především na komunální úrovni dobře poznat kandidáta, kterému chce dát ve volbách svůj hlas. „Měl by se o takových kandidátech snažit získat bližší informace,“ konstatoval Gregor.