Přelet stíhacích letounů Jas-39 Gripen okoření těsně před startem nedělního závodu kubatury MotoGP letošní Grand Prix České republiky silničních motocyklů, která se koná od pátku do neděle na brněnském Masarykově okruhu. „V neděli diváky pobaví na cílové rovince svou kaskadérskou show Adam Peschel, představí se i motocyklová flotila republikové policie,“ zmínil mluvčí automotodromu Petr Boháč.

Zájemci si mohou stále zakoupit téměř všechny druhy vstupenek přímo na pokladnách Masarykova okruhu i o závodním víkendu. Na místě zaplatí v hotovosti i platební kartou. „K dispozici jsou stále lístky na přírodní tribuny i poslední kusy na sedadlové. Ceny víkendových vstupenek začínají na dvou tisících šesti stech korunách. Prodáváme také vstupenky silver jen na pátek a sobotu, kdy se na okruhu jedou tréninky a kvalifikace. Lístky vyjdou na osmnáct set korun,“ vyčíslil tajemník pořádajícího Spolku pro GP ČR Adam Svoboda.

Brno 31.7.2019 - jezdci Moto GP Karel Abraham a Jakub Kornfeil navštívili malé pacienty v brněnské Dětské nemocnici.
Jezdci Abraham a Kornfeil navštívili nemocné děti. Už popatnácté

Loni organizátoři registrovali skoro 190 tisíc návštěvníků.

Grad Prix České republiky v Brně
- termín: od pátku do neděle
- doprovodný program: přelet gripenů, kaskadérská show Adama Peschela
- autobusy na závody: linky 400 a X, obě zdarma, v intervalu pěti minut a menším
- bezpečnostní opatření: 2 tisíce směn policistů, 200 strážníků, drony i letecká podpora
- vstupenky: k dispozici na přírodní tribuny i sedadlové, na víkend od 2600 Kč

Diváky na závody dopraví od pátku do neděle zdarma autobusy. Linka 400 pojede na automotodrom z Mendlova náměstí. V neděli dopravní podnik vypraví spoje každou minutu nebo dvě. „Rozšiřujeme provoz v pátek a v sobotu. Registrujeme nárůst diváků. Dřív jsme jezdili po patnácti dvaceti minutách, teď je interval kolem pěti,“ srovnal provozní ředitel podniku Jan Seitl.

Druhá linka X pojede k závodišti z kempu a z parkovacích míst v Žebětíně.

Policisté odslouží od pátku do neděle postupně dva tisíce směn. „Podnikneme pyrotechnické prohlídky, nově i v praxi ověříme využití dronu letecké služby,“ sdělil krajský policejní ředitel Leoš Tržil. Dvě stovky strážníků vyčlenila také brněnská městská policie.

Dopravní situaci v době akce podle Tržila pomůže, že nebude zavřené žádné křížení s dálnicí D1.

Jakub Kornfeil.
Moto3? Stereotyp. Toužím po větší motorce, říká Kornfeil. V Brně plánuje triumf

Uspořádání letošního ročníku bylo do posledních měsíců v ohrožení a jisté není ani pokračování závodů v dalších letech. Problémy jsou se zalistovacím poplatkem, který je letos asi 111 milionů korun. Zástupci Spolku pro GP ČR budou o víkendu s promotérem o budoucnosti jednat. „Máme jeden z nejnižších zalistovacích poplatků a pořád s tím má někdo problém. Je sedm okruhů, které čekají v řadě. Vietnamský prezident slíbil promotérovi, že zaplatí ze státu cokoli, jenom aby se závody jely ve Vietnamu,“ podotkl hejtman Bohumil Šimek.