Proč jste se rozhodla zúčastnit prvního ročníku Growfestu?

Pořadatelé mě oslovili jako lékařku, která předepisuje léčebné konopí. Přáli si, abych se zúčastnila a byla k dispozici lidem, kteří se například chtějí o něčem poradit a získat informace o léčebném konopí z medicínského hlediska.

Vůbec první ročník festivalu Grow Fest hostila o víkendu jihomoravská metropole.
VIDEO: Konopí, kam se podíváš. Na Growfestu v Brně nabízeli i vzrostlé rostliny

Čemu se ve své praxi přesněji věnujete?

Jsem neuroložka, od roku 2008 mám vlastní soukromou praxi. Věnuji se různým diagnózám, u některých zároveň uplatňuji léčbu konopím. Dlouhodobě jsem se účastnila přednášek a kurzů, díky kterým se mi povedlo získat oprávnění k předepisování léčebného konopí. Myslím, že je to pro pacienty vhodná možnost.

V čem spočívají výhody využití léčebného konopí?

Využití léčebného konopí je v mém oboru široké. U pacientů trpících Parkinsonovou nemocí zlepšuje náladu, zvyšuje motivaci k pohybu a nevzdávání to. Mám i pacienta, který má roztroušenou sklerózu a je na tom daleko lépe, když léčebné konopí užívá. Množství určujeme v závislosti na tom, jakou má pacient diagnózu.

Jaké jsou reakce pacientů, když jim léčbu konopím nabídnete?

Myslím, že už mám za léta své praxe lecos vyzkoušeno, takže mám i cit pro situace, ve kterých pacientům tuto léčbu nabídnu. Samozřejmě záleží na konkrétní diagnóze.

Aktivisté upozorňovali na podmínky chovu kuřat před brněnskými supermarkety.
Aktivisté protestovali v Brně kvůli kuřatům, řetězec kruté zacházení odmítá

Existují rizika, která jsou s užíváním léčebného konopí spojená?

Napadá mě jedině předávkování. Na druhou stranu se jedná o předepisovaný lék jako každý jiný, takže by ho měl pacient užívat na základě předpisu. Předávkovat se takto lze i paracetamolem, ale běžně se to nestává.