Nejnovější s názvem Vyprávěnky obsahuje jednatřicet pohádkových příběhů, ve kterých vystupují skřítci, víly, trpaslíci nebo draci. Autor na ní pracoval rok. „Jsou to krátké pohádky, které mají přilákat děti ke čtení. V dnešním světě počítačů a mobilů se na to už zapomíná,“ říká Sikora.

Kniha podle autora má zaujmout i dospělé. „Bylo by pěkné, kdyby ji rodiče četli svým dětem před spaním,“ doufá.

Sikorovu první dětskou knížku s názvem Vodníci z Hodonína a okolí vydal před více než rokem. Promítl se do ní autorův vztah k Hodonínu – vypráví v ní o vodnících z řeky Moravy a o rybnících z hodonínského okolí. „Čtenáři se dozví, kam třeba můžou zajít na procházku či na projížďku na kole,“ vysvětluje Sikora.


Obě knihy si autor sám ilustroval. Inspiraci čerpá ze svého okolí, toho, co se kolem něj děje. „Vymýšlím si figurky, které v mnohém připomínají reálné lidské bytosti,“ přibližuje.

Obrázky tvoří ve svém malém ateliéru, který je plný olejomaleb převážně s pohádkovými či přírodními motivy.

Pohádkové knížky Vodníci z Hodonína a okolí a Vyprávěnky si mohou zájemci zakoupit v Informačním centru Hodonína. V Městské knihovně v Hodoníně se uskuteční i autogramiáda a čtení Vyprávěnek v podání Jitky Janíkové. Naplánované je na sobotu 1. prosince.