Od mala ráda jedla, moc nesportovala a spíše si četla. K výraznému hubnutí ji přiměly zdravotní problémy, pracovní úraz kolene s trvalými následky zhruba před třemi lety. „Ortoped mi doporučil zhubnout minimálně dvacet kilo,“ prozrazuje Hemzová.

Vybrala si takzvaný Cambridge Weight Plan. Program, jehož hlavním cílem je změna životního stylu, stravovacích návyků a ztráta přebytečných kil.

Vyhledala poradkyni. „Omezila jsem hlavně jídla s vysokým obsahem cukrů a sacharidů. Skoro vůbec nejím pečivo, sacharidy se snažím zařazovat většinou ráno, dopoledne a maximálně k obědu. K odpolední svačině a k večeři již jen zeleninu a bílkoviny. Dieta mě naučila jíst také více ryb,“ jmenuje Hemzová.

Přiznává, že někdy měla i zaječí úmysly, ale vědomí, že se to při dalším vážení projeví, ji odradilo.

Výraznější změny začala pozorovat asi po měsíci. Ta největší přišla na jaře po odložení zimní bundy a s jiným účesem. „Okolí manžela podezřívalo, že si našel milenku a mě nechal doma,“ říká s úsměvem.

S odstupem času je Hemzová ráda, že do hubnutí šla. „Snažím se udržet si současnou figuru. Zdravotní problémy jsou pryč. Z odpůrce pohybu se ze mě stal člověk, který chodí dvakrát týdně na jógu,“ hlásí žena.

Navíc se dostala do finále Online Proměny roku v kategorii Silueta 2017/18. Lidé pro ni mohou na webu soutěže hlasovat až do čtyřiadvacátého ledna.