V podnikatelském prostředí Brno zaznamenává vůbec nejvyšší počet ekonomických subjektů v přepočtu na tisíc obyvatel.

„Ve městě je také velmi vysoký podíl firem nad dvě stě padesát zaměstnanců na celkovém počtu ekonomických subjektů. Příslibem pro rozvoj pracovního trhu i do budoucna je rovněž nejvyšší nárůst počtu obyvatel. Brno v přepočtu na obyvatele vyniká také v podpoře kultury a veřejné dopravy,“ sdělil David Pavlát, který je ředitelem projektu Město pro byznys.

Brněnský dopravní podnik hledá dodavatele nových minibusů. Tento už v Brně dříve testoval.
Nové minibusy pro Brno. Nakoupí jich až dvacet, pojedou třeba na Špilberk

Jak doplnil, mezi všemi městy Jihomoravského kraje dosáhlo krajské město nejlepšího výsledku v mystery testování, které prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů směřovaných na živnostenské odbory ověřují kvalitu a včasnost odpovědí. Kompletní tiskovou zprávu najdete ZDE.

Brno se věnuje podpoře podnikání obecně, zvláště pak inovativním odvětvím. „Víme, co byznys trápí a snažíme se napomáhat tomu, aby se mu v Brně dařilo lépe. V posledních letech jsme se zaměřili na infrastrukturu a je vidět, že se hodně staví. Vnímáme, že problémem je nedostatek bydlení, finální návrh územního plánu už máme na stole, což také rozvoji podnikání po jeho schválení pomůže,“ sdělil zastupitel Brna pro strategický rozvoj a brněnskou metropolitní spolupráci Martin Příborský.

Nová multifunkční hala vzniká v areálu brněnského výstaviště. V současné době tam stavbaři betonují podklad ledové plochy.
Stavba multifunkční haly v Brně: betonáři v akci, vzniká základ ledové plochy

Druhou příčku na stupních vítězů obsadily Pohořelice, a to mimo jiné díky v kraji nejvyššímu počtu dokončených bytů v přepočtu na tisíc obyvatel. Pohořelice vyčnívají zejména v ekonomických ukazatelích také nejvyšším podílem čerpaných dotací na celkových příjmech.

„Třetí Hodonín nabízí v porovnání s ostatními městy v Jihomoravském kraji velmi vysoký počet úředních hodin, během nichž si mohou podnikatelé, ale pochopitelně nejen oni, vyřídit vše potřebné. Ve městě je navíc vůbec nejvyšší počet dokončených bytů,“ poukázal Pavlát.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí v České republice na dvě stovky měst a obcí. Informace o výsledcích vyplývají z dat, která zpracovala analytická agentura Datank.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ve vesmíru se ze zdravých stávají trosky. Brněnský projekt pomůže zjistit proč

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková, Tomáš Valaškovčák