Jedna z takových situací nastala před časem, kdy zahajovali nástupní přípravu budoucí policisté. Plno bylo na sídlišti i při květnové přísaze rekrutů armády. „Místa, která byla zabraná na ploše sídliště, patřila většinou rodinným příslušníkům vojáků," potvrdil Medek s tím, že změnu lidé pocítí už při příští přísaze.

Armáda totiž nasměruje rodiny nad areál kasáren. Do prostoru vlečky, případně heliportu. A lidi dolů svezou kyvadlovou dopravou. Studenty odborných kurzů pak seznámí hned první den s tím, že si můžou zažádat o povolení k vjezdu do prostoru kasáren. „U brány do areálu pak bude informační panel, ze kterého se dozví, že mají využít odstavných ploch vně kasáren," přiblížil Medek.

325parkovacích míst patří armádě mimo areál kasáren. Jejich plochu sice vojáci rozšířit nemůžou, prostor však mají uvnitř areálu.

Aktuálně mají pro vjezd vydaných asi 2 100 povolení. „V objektu kasáren se nachází přes tisíc míst. Dva třeba totiž využijí jedno auto. Ač místa přesto nejsou plně obsazená, stále hledáme další. Vzniknout můžou třeba v prostorech, kde plánujeme zbourat starou zástavbu," nastínil možnosti.

S těmi je seznámený i předseda dědického osadního výboru Jiří Wasserburger. „To, že frekventanty vpustí do areálu a případně na odstavnou plochu, kde si auta nechají a na konci týdne zase vyzvednou, je jedinou cestou, která může k uklidnění situace přispět," řekl.

Podle Medka ovšem může při řešení pomoct i vyškovská radnice. „Doporučovali jsme a doporučujeme znovu, aby město zajistilo zákaz vjezdu do sídliště a parkování bylo povolené jen pro ty, co v místě bydlí. Myslím, že jde o poměrně jednoduché administrativní opatření," sdělil Medek.