Brněnská primátorka Markéta Vaňková připravuje dopis, který adresuje Dorně, aby město získalo vyjádření o reálnosti pořádání závodů. „Do doby, než budeme mít vyjádření od Dorny, nejsme připravení zaplatit první část zalistovacího poplatku,“ řekla. Poplatek činí asi 120 milionů korun.

Navíc je podle primátorky v tuto chvíli o prodej lístků lístků slabý zájem. „Vstupenky se prodávají v řádu desítek nebo stovek,“ vyčíslila.

Závody pořádá Spolek pro GP ČR Brno, za nimž stojí Brno a kraj. Prioritou kraje je nyní především zmírnění dopadů koronaviru na zdravotnictví, sociální oblast a obyvatele. „O ekonomických opatřeních v kontextu krajského rozpočtu budeme jednat v následujících týdnech a předpokládám, že bude diskuse i na téma MotoGP a jeho financování,“ sdělil hejtman Bohumil Šimek.  

Na pořádání MotoGP přispělo loni pětapadesáti miliony i ministerstvo pro místní rozvoj. Spolek pro GP ČR Brno s penězi počítá i pro letošek. „Nemáme informace, že by tomu mělo být jinak,“ podotkla Vaňková.

Ekonom Lukáš Kovanda ze skupiny Czech Fund sdělil, že prioritu má nyní hlavně zdravotnictví. „MotoGP má sice velkou tradici, ale není to nyní priorita. Jakmile ale tato doba skončí a najede se na normální provoz, závody si své fanoušky opět najdou," myslí si.