Stadion byl od otevření populární. Natáčel se v něm i film s Rudolfem Hrušínským Ledoví muži. Trénovali tam mistři světa v krasobruslení Eva a Pavel Romanovi. Kluziště ale patřilo především hokeji. Začínal tady legendární Václav Nedomanský, jehož jméno hala nese od roku 2014.

Kariéru tam nastartoval i olympijský vítěz a současný trenér Hodonína Roman Čechmánek. „Diváci na starém stadionu vytvářeli fantastickou atmosféru, kterou už dnes nemůžete zažít. Kontakt s nimi byl bezprostřední, a to i díky chybějícím plexisklům,“ přiblížil éru v nejvyšší české soutěži Čechmánek.

Rád na tuto dobu vzpomíná i bývalý hodonínský kapitán David Bauer. „Hokej byl sport číslo jedna, kterým lidé opravdu žili. Diváci byli tím šestým hráčem. Byl to parádní zimák, jenže pak nám jej zavřeli,“ říká Bauer.

Po úspěšné zimě 1995 se totiž ledová plocha proměnila na tržnici. „Odmalička jsem chodil na hokej pravidelně, takže věc, kdy si hokejisté sami prošustrují vlastnictví zimního stadionu, jsem bral jako naprostou hanebnost,“ vzpomíná Jiří Koliba.

Ten se stal o tři roky později starostou a právě radnice nastalou situaci řešila. „Nápravu a rozhodnutí vykoupit zimní stadion, zmodernizovat a uvést do provozu jsem bral jako povinnost, o které není zapotřebí dlouho diskutovat,“ vyjádřil se Koliba.

V závěru jeho osmiletého působení coby starosty se příznivci hodonínského hokeje dočkali slavnostního otevření nového zimního stadionu. Přestavba stála přes sto čtyřicet milionů korun. „Z toho původního zůstala jen konstrukce. Rekonstrukci přivítal snad každý,“ řekl současný vedoucí sportoviště Jan Prčík s tím, že šedesátiny připomenou banery s fotografiemi v průběhu příští sezony. Ta začne na nové ledové ploše druhý týden v srpnu.

Zimní stadion
1958: lidé začali používatv Hodoníně nový stadion
1961: dokončení stadionu
1995: na řadu let poslední hokejový zápas, ze sportoviště se stává tržnice
2001: začátek přestavby
2006: dokončení modernizace, 780 míst k sezení a 2 720 ke stání