Obě strany také řešily problém s takzvanou dvojí kvalitou potravin. „Chceme k tomu na polovinu října svolat do Bratislavy setkání nejvyšších představitelů zemí Evropské unie. Je to vážný politický problém. Nechceme jíst a pít šmejdy, chceme stejnou kvalitu,“ prohlásil v Lednici slovenský premiér Robert Fico.
Jeho český protějšek je v této věci optimistou. „Věřím, že na konci jednání dojde k úpravě evropských pravidel,“ uvedl v pondělí Bohuslav Sobotka.


Dalším z témat byly společné oslavy výročí, která připadají na rok 2018. Zejména sto let od vzniku Československa. „Vyměnili jsme si informace o tom, co se připravuje na české straně a co na slovenské,“ sdělil premiér Sobotka.


Jubileum chce za rok velkou výstavou oslavit i město Brno. Na tamním výstavišti. S náklady několika desítek milionů korun má pomoci také vláda. „Požádám o to, aby vláda dostala konkrétní informace, co se přesně připravuje a co se v této věci od ní požaduje. Zatím jsme žádný návrh nedostali. Pak se budeme moci vyjádřit i k tomu, jak by měla být akce placená,“ slíbil Sobotka.