Děti dostanou na léto do každé z vybraných institucí jednu volnou vstupenku. „Vstup zdarma pro ně připravila brněnská hvězdárna a planetárium, Vida centrum, brněnská zoo, Archeopark Pavlov a Mohyla míru,“ nastínil jeden z iniciátorů projektu, ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek.

Oslava Mezinárodního dne sester se nesla ve znamení houkajících sanitek záchranářů, kteří tak vzdali hold všem zdravotníkům.
Houkající Brno: záchranáři vzdali hold všem zdravotníkům. Podívejte se jak

Vstupenky děti dostanou přes své školy. „Se školami jednáme, aktuálně se podle našeho dosavadního průzkumu zdá, že v době, kdy to bude možné, do škol zamíří zhruba pětaosmdesát procent dětí z prvního stupně. A taky počítáme s tím, že děti nebo rodiče si zřejmě přijdou vyzvednout vysvědčení, tak lístky mohou dostat i společně s ním. Kdyby se ale přeci jen někdo k volňáskům nedostal, bude si o ně v létě moct požádat právě v zapojených institucích,“ uvedl Dušek.

Iniciátoři projektu chtějí dětem ukázat, že jižní Morava nabízí spoustu možností zábavy a prázdniny si lze užít i ve chvíli, kdy třeba cesta k moři nebude možná. „Výběr zapojených institucí ukazuje, že jižní Morava je krajem zajímavé historie i vědy. U nás ve Vida centru jsme zaměření na návštěvy rodin. V létě nabídneme rozšířenou venkovní expozici s novými exponáty, také program zaměřený na dinosaury,“ uvedla mluvčí Vida centra Hana Laudátová.

Letecká služba policie testovala v Jihomoravském kraji bezpilotní letoun těžké kategorie. Stroj by v budoucnu mohl doplnit konvenční vrtulníky.
VIDEO: Jih Moravy jako pokusný králík. Policie tady poprvé testovala těžký dron

Volné vstupenky potěší i dceru Brňanky Petry Kopůncové, která chodí do čtvrté třídy. „Zatím jsme příliš neplánovali, že bychom s rodinou trávili léto na jihu Moravy, ale volné vstupenky určitě rádi využijeme,“ uvedla žena.