Budovu polikliniky Zahradníkova, kterou spravuje město, stavbaři opravují už dva roky. Opravy ale město připravovalo už od roku 2003. Firma tam pracuje na sanaci zdí, dokončí rekonstrukci fasády ve vnitrobloku. Z rozpočtu letos město na tuto opravu vydá 22 milionů korun. „Prostředky využijeme také na repasi nebo výměnu části oken a luxferové stěny,“ zmínil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Rekonstrukce v poliklinice Zahradníkova skončí pravděpodobně nejdříve za pět let. Architekti v současnosti pracují na projektové dokumentaci pro třetí a čtvrtou fázi oprav polikliniky Zahradníkova, po níž se promění například ordinace a čekárny. „Zahrne celkovou rekonstrukci objektů. Projektovou dokumentaci dokončíme v prosinci letošního roku,“ doplnil Poňuchálek.

Opravy, které pacienti po dokončení pocítí hned při prvním vstupu do budovy, začnou už letos v létě na poliklinice v Líšni. Aby příliš nezatížily provoz, zástupci Líšně, která budovu spravuje, je naplánovali na prázdniny. „Opravíme vstupní prostory a hlavně toalety, které jsou v původním stavu,“ sdělil líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Za opravu líšeňské polikliniky zaplatí městská část deset milionů korun. „Vyčlenili jsme peníze na opravu z rozpočtu městské části. Od města jsme dotace nedostali,“ dodal Štefan.

Velká oprava polikliniky, která začala loni, pokračuje i v Lesné. „Zatím je vše podle harmonogramu, takže předpokládáme, že výměnu pláště budovy a oken stihneme do konce letošního roku,“ informoval mluvčí radnice Brna-severu Martin Ingr.

Kvůli opravám jsou jednotlivé ordinace, ale třeba i podatelna úřadu Brna-severu nebo kadeřnictví už od března střídavě zavřené. „Určitě je to drobná komplikace, ale pokud se člověk včas podívá na internet, nemusí jít k doktorovi zbytečně. Jsem rád, že nemusím k jinému lékaři,“ řekl Brňan Michal Spilka.