Předchozí
1 z 10
Další

Irena Radová, děkanka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Brno

V prvním kole mě překvapil nízký volební výsledek Danuše Nerudové. Zklamána, ovšem nikoliv překvapena, jsem byla z povolebního projevu Andreje Babiše. Myslím, že původně hovořil o tom, že bude dělat pozitivní kampaň… Ve druhém kole zcela jistě podpořím Petra Pavla.

Irena RadováIrena RadováZdroj: se souhlasem Ireny Radové

Josef Bouda, zpěvák v Karel Gott revival Morava

V rámci prvního kola prezidentské volby mě vyděsila agresivita lidí na sociálních sítí vůči jiným lidem, kteří se rozhodli svobodně volit někoho jiného. Republika potřebuje lobbistu za svůj zájem v nadnárodních strukturách Evropské unie. Potřebuje člověka, který nesloužil, ale budoval. Člověka, který něco dokázal. Loni navštívil náš koncert a doufám, že se staví i letos. Asi nebudu in - to jsem však nikdy nebyl - ale podpořil jsem v prvním a podpořím i ve druhém kole Andreje Babiše.

Josef Bouda.Josef Bouda.Zdroj: Se souhlasem Josef Boudy

Lubomír Wenzl, poslanec a zastupitel obce Drnovice

Opravdu mě překvapila vysoká účast oproti předchozím volbám. Třeba vyškovský okres ji má sedmdesátiprocentní, ale vysoká je i celorepublikově. V prvním kole jsem volil pana Andreje Babiše a můj hlas dostane i ve druhém kole.

Lubomír WenzlLubomír WenzlZdroj: Se souhlasem Lubomíra Wenzla

Pavel Blažek, ministr spravedlnosti, Brno

Překvapený z výsledku prvního kola voleb nijak nejsem. Toto jsem zhruba očekával. Ve druhém kole samozřejme v souladu s vyzvou Petra Fialy podporuji Petra Pavla.

Ministr spravedlnosti Pavel BlažekMinistr spravedlnosti Pavel BlažekZdroj: Deník/Zbyněk Pecák

Josef Valihrach, vinař, Krumvíř

Já jsem hodil Babiše do koše. Na jednu stranu jsem spokojený, jak to dopadlo. Na druhou mi vadí, že špatný člověk a estébák Babiš se dostal do finále. Z toho jsem zklamaný. Ve druhém kole stoprocentně podpořím Petra Pavla. Mám s Babišem špatné zkušenosti.

Krumvířský vinař Josef Valihrach sbírá jeden úspěch za druhým.Vinař Josef ValihrachZdroj: DENÍK/Lukáš Ivánek

Břetislav Štefan, předseda jihomoravské ČSSD, celostátní místopředseda strany, Brno

Čekal jsem, že paní profesorka Nerudová bude mít větší úspěch v rámci Brna nebo jižní Moravy. Prvenství Petra Pavla v Brně se dalo očekávat. Je to stejné jako v Praze. Velká města hnutí ANO a panu Babišovi dlouhodobě nejdou, což se potvrzuje i v případě Brna. V prvním kole jsem volil paní profesorku Nerudovou. Ve druhém kole je na každém z nás, koho si vybere, kdo má hodnoty, které chceme hájit.

Břetislav ŠtefanBřetislav ŠtefanZdroj: Jindřich Špaček

Antonín Petlach, bývalý strojní inženýr, Blansko

K volbám jsem šel zatím vždy. I tentokrát jsem se chystal. Mám ale zdravotní problémy a velmi těžce se mi chodí o holích. Došel jsem do půl kopce k volební místnosti a musel jsem to otočit. Věk se nedá zastavit, je mi čtyřiadevadesát. Ve druhém kole se mi snad podaří odvolit. Komu dám hlas? Popravdě obecně nemám moc rád vojáky a vojenské hodnosti. Nedělá mi to prostě dobře. V prvním kole jsem chtěl hlasovat pro Danuši Nerudovou. Nevyšlo to.

Antonín Petlach. Bývalý strojní inženýr, který navrhl přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.Antonín Petlach. Bývalý strojní inženýr, který navrhl přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.Zdroj: Se souhlasem Zdeňka Špíška

Jiří Ludvík, Prezident Hudebního festivalu Znojmo

I když je tento nesystémový kandidát populistický, jeho úspěch na Znojemsku značí, že je něco špatně. To, že lidem v regionech se nežije tak dobře jako v Praze, a mělo by se s tím něco dělat. Pozitivním výsledkem prvního kola je to, že demokracie vyhrála. V druhém kole je moje volba jasná, Petr Pavel.

Jiří Ludvík, prezident Hudebního festivalu Znojmo.Jiří Ludvík, prezident Hudebního festivalu Znojmo.Zdroj: Se souhlasem Jiřího Ludvíka

Tomáš Třetina, senátor a starosta Moravského Krumlova

Mile mě překvapila vysoká volební účast i výsledek. Lidé měli na výběr z několika dobrých demokratických kandidátů. Máme šanci mít na hradě prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět. Tím je jednoznačně Petr Pavel. Ve druhém kole voleb má můj hlas.

Tomáš Třetina, senátor a starosta Moravského KrumlovaTomáš Třetina, senátor a starosta Moravského KrumlovaZdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

Jaromíra Vítková, senátorka, Boskovice

Překvapení pro mě je, že generál Petr Pavel porazil celostátně v prvním kole Andreje Babiše. Jsem za to ráda. S čeho mě ale mrazí a je pro mě opravdu velkým zklamáním, je chování a vyjadřování pana Babiše na tiskové konferenci v televizi v závěru voleb. Myslím si, že pro naši demokratickou společnost je to nepřijatelné a primitivní, aby se takto ke svému protikandidátovi ve druhém kole vyjadřoval. Já v prvním kole podpořila Pavla Fischera. Ve druhém dám hlas Petru Pavlovi. Doufám, že na hradě bude sedět člověk, u kterého nebudu mít problém s účastí na ceremoniálu při udělování státních vyznamenání. Senátorkou jsem byla už šest let a popravdě jsem tam ještě ani jednou nešla.

Senátorka Jaromíra Vítková.Senátorka Jaromíra Vítková.Zdroj: Se souhlasem Jaromíry Vítkové