„Půjde o první výstavku tohoto druhu v České republice, papoušci jsou celosvětově velmi vyhledávaný sběratelský námět i ve filatelii. Poštovní správy vydaly několik set známek, sérií, nebo aršíků právě s tímto námětem. Platí to pokud tedy počítáme například i ty jen s jednou známkou s papouškem v sérii, která má další náměty nebo známky, kde jsou papoušci jako doplněk. Například na stromě, s ovocem a podobně,“ sdělil zakladatel zoo Vlastimil Škrhák.

Bývalý vojenský areál tyčící se nad Újezdem u Brna je na prodej. Město za něj chce dvacet milionů korun.
Prodávají areál u radaru NATO nedaleko Mohyly míru: podívejte, jak to tam vypadá

K dispozici bude na příležitostné poštovní přepážce v Centru ekologické výchovy v bošovické zoo také poštovní razítko s papouščím motivem.

„Je speciálně vyryté, za rok se obdobných razítek vyrobí necelých dvacet. Většinou se jedná o pravidelné akce a termíny jako třeba Ježíškova pošta v Božím Daru. Razítko zájemci využijí výhradně k přetisku poštovních známek, bez známky se tedy neobjeví samotné v pamětním deníku či zápisníku. Na příslušné poště pak bude ještě k dispozici deset dní a poté skončí uložené v Poštovním muzeu v Praze,“ dodal Škrhák.

Otisk razítka se dostane do různých zpravodajů a katalogů, které vydávají filatelistické spolky či svazy a rovněž Česká pošta. Předlohou pro něj byla hlava papouška kakadu, kterou navrhl a nakreslil ilustrátor Vladimír Rimbala.