Podle ní ji zřejmě odradilo počasí. „Nejprve jenom poprchalo, to nebylo nic vážného. Nejvíce však začalo pršet v době spaní," popsala žena, která je zároveň vedoucí Azylového domu Břeclav. Kolem půlnoci naměřila teplotu dvanáct stupňů, ráno o tři méně.

Lidí, kteří se rozhodnou spát dobrovolně pod hvězdami, ubývá. První rok jich bylo patnáct, loni deset. „Možná je to tím, že člověk si to jednou zkusí, pak už ví, jaké to je, a podruhé už jej to tolik neláká," zamyslela se Heklová.

Nosili i věci pro děti

Někteří „spáči" z minulých let alespoň přišli podpořit lidi bez přístřeší potravinami. Celkem dobrovolníci přinesli 643 kusů potravin a přes třicet kusů hygieny, což je o něco více než loni. „Naši uživatelé budou rádi za cokoliv, co dostanou navíc. Určitě si s tím poradíme," podotkla Heklová.

Nejvíce lidé v Břeclavi jako obvykle přispěli těstovinami, paštikami a instantními polévkami. „Tentokrát nás ovšem překvapilo, že se mezi dary objevilo dost věcí pro děti, jako kojenecké výživy, pleny, ubrousky a spousta sladkostí. To v předchozích dvou ročnících nebylo," vypíchla organizátorka.