Prvním místem, kam prezidentský pár v úterý 26. září dopoledne zamíří, bude Krajský úřad v Brně. Na programu bude debata s hejtmanem Janem Grolichem. Ve dvě hodiny odpoledne je v plánu odhalení pamětní desky česko-britské spolupráce a návštěvy krále Karla III, a to v Technologickém parku v Brně. Následovat bude setkání se zástupci firem Jihomoravském inovačním centru v Brně.

Ve čtyři hodiny se setká prezident Petr Pavel se starosty v Domě přírody Moravského krasu v Blansku. Večer bude blanenské kino dějištěm debaty. Zájemci se budou moci s hlavou státu setkat od osmi hodin. „Je to pro nás pocta, že se podařilo zařadit návštěvu Blanska do programu návštěvy prezidentského páru na jižní Moravě. Věřím, že lidé z Blanska a okolí využijí možnost zapojit se do debaty,“ sdělil starosta Blanska Jiří Crha s tím, že místa bude nutné rezervovat předem vzhledem k omezené kapacitě sálu.

Prezident Petr Pavel poskytl Deníku exkluzivní rozhovor v první den své návštěvy Vysočiny.
Vzpomínek i kamarádů tady mám hodně, říká o Vysočině prezident Petr Pavel

Ve středu je v plánu setkání se starosty obcí zasažených tornádem a se členy DobroTýmu v Hruškách na Břeclavsku, následuje setkání a debata s občany, a to o půl jedenácté ve školní tělocvičně. V jednu hodinu po poledni se prezidentský pár vydá na Hradisko u Mušova, ve tři hodinu se následně setká s vinaři v Dolních Dunajovicích.

Dvoudenní program bude končit v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku na Vysočině. Hlava státu zavítá na vojenskou vrtulníkovou základnu v Náměšti nad Oslavou.

Zdroj: Deník/Sabir Agaralov a Terezie Sekáčová

Prezident naposledy navštívil Brno v srpnu. Poprvé od zvolení přijel do Brna v červnu. Na programu byly tehdy vztahy Čechů a Slováků.