Kompletní téma o opravovaných dálnicích najdete v úterním tištěném Deníku Rovnost

Že by uzavírek na dálnicích bylo příliš, si ale nemyslí například Jakub Huňka. „V zásadě mi nevadily, protože je jasné, že je potřeba dálnici čas od času opravit. Po nových úsecích se ale potom jezdí moc pěkně," pochvaloval si Huňka, který nejčastěji jezdí po dálnici D1 směrem na Prahu.

Právě tam před pár týdny stavebníci dokončili modernizaci úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou. Do paměti řidičů se zapsala především úsekovým měřením, které provozovalo Ředitelství silnic a dálnic. Například v Rosicích na Brněnsku, pod které část měření spadala, vyřizovali pětatřicet tisíc přestupků. „Už jsme vyhlásili výběrové řízení, abychom posílili stavy zaměstnanců," přiblížil před časem vedoucí rosického odboru dopravy Miloš Burian.

Příští rok plánuje Ředitelství silnic a dálnic opravit dva úseky dálnice D1 ve směru na Vyškov, jeden směrem na Prahu a jeden na dálnici D2 směrem k Brnu. „Cenu ani termíny ještě nemohu uvést, záleží totiž na výsledku výběrových řízení," uvedl mluvčí ředitelství Jan Studecký.

Podle Huňky ale ředitelství příliš nezvládá koordinaci oprav s dalšími stavbami. „Letos jsem se kvůli tomu zasekl u Velké Bíteše na Vysočině. Na dálnici v omezení došlo k nehodě a většina okolních tras byla kvůli jiným opravám zavřená," postěžoval si Huňka.

V Jihomoravském kraji docházelo především vloni k souběhu prací na dálnicích a dalších silnicích v okolí. Například Brno jimi bylo v létě kompletně obklíčeno. Krajští silničáři proto všechny akce koordinují s ředitelstvím, scházejí se jednou měsíčně. „Myslím, že to zatím funguje dobře," vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák. Přednost při opravách dostávají dálnice jako součást páteřní dopravní sítě.

Práce na jihomoravských dálnicích
Hotové úseky
D1 199,3 – 204,6 kilometr směrem na Vyškov – dělníci rekonstruovali povrch
D1 220,2 – 229,5 kilometr směrem na Vyškov – oprava cementobetonové vrstvy
D2 –0,4 – 3,2 kilometr směrem na Brno – rekonstrukce cementobetonové vrstvy
D2 18,4 – 11,9 kilometr směrem na Brno – oprava cementobetonové vrstvy
D2 9,7 – 16,2 kilometr směrem na Břeclav – oprava cementobetonové vrstvy
D2 24,3 – 18,4 kilometr směrem na Brno – rekonstrukce cementobetonové části
D2 60,55 – 56,2 kilometr vlevo – oprava asfaltobetonové vozovky 

Plánované úseky na rok 2017
D1 182. – 190. kilometr směrem na Prahu
D1 204. – 210. kilometr směrem na Brno
D2 3. – 12. kilometr směrem na Brno
D2 32. – 42. kilometr směrem na Brno