Na místě se rovněž nacházel nápis Idet špiní Brno krví. Vzorky rudé vody již odebrali hasiči. „Pracujeme na případech obarvené vody v kašnách. Aktuálně čekáme na vyčíslení škod,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Do ruda zbarvila i kašna na náměstí Svobody. Aktivisté rovněž vylezli nad hlavní vchod na výstavišti a vyvěsili tam transparent s nápisem Válka začíná tady. Podle mluvčího policistů Švába však na pokyn slezli dolů.

Tramvajová zastávka Osová umístěná pod mostem už zmizela.
Terč vtípků odstranili: zastávka v Brně se střechou pod mostem je už pryč

Protest má na svědomí několik aktivistických uskupení. „Veletrh IDET považujeme za problematický nejen proto, že se snaží zbraně vydávat za obyčejné zboží a lakuje je na růžovo tvrzením, že jde o obranné nástroje. Zároveň také legitimizuje zločinné chování představitelů nesvobodných zemí, které jsou pravidelnými účastníky IDETu a jimž je tak fakticky dáváno najevo, že pokud nám z toho plyne zisk, dokážeme jejich zločiny tolerovat. Jen tak si lze vysvětlit, že se v minulosti mohlo partnerskou zemí IDETu stát například Turecko. Země, která je známá perzekucí politických odpůrců, mučením vězňů či útoky na kurdské civilní obyvatelstvo na vlastním území i v severní Sýrii,“ uvedl Robert Vlček z iniciativní skupiny Odzbrojovka.