Malý Jiří pojede z porodnice domů do Rohatce u Hodonína. Ve středu po poledni ho má navštívit jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Jen čtrnáct minut po Jirkovi se narodil ve Fakultní nemocnici v brněnských Bohunicích Ladislav, který se následně z porodnice přesune domů do Hodonína. Ten měl vážil 3 680 gramů a jednapadesát centimetrů.

Zřejmě třetí reprezentant hodonínského okresu se narodil v kyjovské porodnici. Třináct minut po jedné hodině uviděla světlo světa Anna. Ta z nemocnice zamíří domů do Uhřic. Při narození vážila 3 310 gramů a měřila devětačtyřicet centimetrů.

Ilustrační foto.
Silvestr v kraji? Pyrotechnika roztrhala kontejner, muže napadli sekerou

Na Blanensku má pomyslné vítězství novorozená Eliška z Březové nad Svitavou. Na svět ji přivedli v boskovické nemocnici včera v 00:37. „Vážila 3 160 gramů a měřila jednapadesát centimetrů,“ informovala Brindzáková.

Na Vyškovsku se jako první narodil chlapec Jakub z Račic - Pístovic. Na svět ho přivedli ve vyškovské nemocnici v úterý ve 03:34. „Vážil 3 830 gramů a měřil třiapadesát centimetrů,“ informovala mluvčí.

Na Brněnsku jako první přišel na svět pět minut před jednou ráno v ivančické nemocnici malý Michal z Adamova. Vážil 3 980 gramů a měřil dvaapadesát centimetrů. Po třetí hodině ráno se pak v Brně narodila i malá Tereza. Vážila 3 700 gramů a měřila padesát centimetrů.