Čtveřice vyšetřovatelů bude objasňovat vraždy i znásilnění. Na jižní Moravě budou herci natáčet do listopadu. Zavítají i do Brna. Série nese název podle prvního dílu a také podle zmizelého světoznámého Rubensova díla. „Symbolem kriminální jednotky jsou hadi, které má Medúza místo vlasů. Co had, to zločin, co had, to případ,“ vysvětlil režisér Filip Renč.

Do Brna a okolí se vrátil po několika letech. Naposledy do jeho kulis zasadil snímek Sebemilec se Simonou Stašovou. Inspiraci pro kriminální seriál hledá i v minulosti. "Rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let. Jednoduchá napínavá hudba, napětí, účelné dialogy, tajmná atmosféra a minimální barevnost obrazu," popsal Renč.

Zdroj: DENÍK/Eliška Koukalová

I když bude mít každý z osmi dílů samostatný zločin, prolínajícím motivem je příběh šéfky vyšetřování Karin. "Nejdeme úplně do detailů, ale pár podrobností o jejím osobním životě se diváci dozví, což se u ostatních postav vyšetřovatelů neděje. Karin je velmi racionální, k tomu je ještě hodně empatická a má dar jakési pudovosti," naznačila Jitka Čvančarová, která Karin hraje.Naposledy v Brně točila zhruba před rokem a půl. Šlo o kriminální seriál Labyrint. "Zajímá mě celé policejní práce, baví mě umět zacházet se zbraní. Jak jsem se připravovala na svou roli, mám čím dál větší respekt k policii a zásahové službě," dodala Čvančarová.