Šíp zrcadlící se ve vodě přeletí nad klidnou hladinou, kterou náhle zvlní pád hráče ragby v plné výstroji. Na koupališti Riviéra se od soboty mezi plavce vmísí i příznivci dalších sportů. Sejdou se tam při akci nazvané Sportovní park, kde potrápí svaly a otestují své limity.

Kromě ručníku a opalovacího krému si návštěvníci přibalí třeba i luk nebo lezecké boty. Méně obvyklé sporty si vyzkouší pod odborným dohledem. „Na bezpečnost u každé aktivity dohlédne vyškolený personál. Děti, které obejdou aspoň deset stanovišť, dostanou dárek,“ upřesnil jeden z organizátorů Sportovního parku Štěpán Vrubl.

Poprvé se koupaliště na různorodé sportoviště proměnilo loni. „Měli jsme trochu obavu, zda návštěvníkům nebude vadit, že ubude místo k ležení. Bylo tomu právě naopak. Děti nadšeně obcházely stanoviště, přidávali se i rodiče. Všem se akce líbila, proto jsme se v ní rozhodli pokračovat,“ vysvětlil ředitel společnosti Starez Sport, která se o areál stará, Martin Mikš.

Historie brněnské Riviéry
- původní název: Městské říční lázně v Pisárkách
- první rekonstrukce: 1927 podle návrhu Bohuslava Fuchse
- další úprava: v roce 1947 se areál rozrostl třeba o saunu
- změna majitele: 1994 – Josef Kolařík sliboval investice do Riviéry, chtěl například vybudovat delfinárium
- zpět v majetku města: od roku 2002
- poslední oprava: září 2017

Propojení koupaliště a aktivního odpočinku vítá i Brňanka Petra Konvičková. „Už od začátku léta se chystám na koupaliště a nakonec se nikdy nepřemluvím, protože si říkám, že se mi vlastně nechce jenom ležet u bazénu a opalovat se. Na Riviéru určitě vyrazím. Zkusila bych třeba baseball. Naposled jsem ho hrála na střední a strašně mě to bavilo, ale teď k tomu nemám příležitost,“ řekla.

Více než týdenní program v areálu zpestří také volejbalový turnaj. „Zkusím přinutit nějakého kamaráda, aby si šel se mnou zahrát turnaj v beach volejbalu, i když neočekávám, že se umístíme,“ vyslovila přání Konvičková.

Kromě lezení po laně nebo discogolfu lidé na Riviéře uvidí také se zástupce významných sportovních týmů z Brna. Ve středu odpoledne se lidé potkají s hráči hokejové Komety. S baseballisty se jejich fanoušci potkají každý den. „Přivezeme nafukovací odpaliště. Děti i dospělí si tak vyzkouší baseballový odpal pod dohledem našich juniorských hráčů,“ pozval Martin Kalábek za Draky Brno.

Známý brněnský vodní areál Městských říčních lázní v Pisárkách, které už tehdy lidé přezdívali Riviéra, se pojil s dalšími sporty už v historii. Jeho výstavba začala v první třetině minulého století. „Kromě restaurace tam zbudovali také devět tenisových kurtů, dva volejbalové dvorce a další hřiště,“ uvedl Vladimír Filip v knize, která mimo jiné mapuje dějiny lázní v Brně.