Masarykova univerzita nově otevře dva nové studijní programy, a to Embryolog a Tlumočník českého znakového jazyka. „Jsme připraveni uchazečům v cestě za titulem pomáhat,“ podotkla její prorektorka Hana Svatoňová.

Nové obory na brněnských univerzitách
- Masarykova univerzita: Tlumočník českého znakového jazyka, Embryolog
- Vysoké učení technické v Brně: Sportovní technologie, Management a informační technologie, Bioinformatika a biocomputing
- Mendelova univerzita: Technologie a management zpracování dřeva, Automatizace řízení a informatika, Profesní zemědělství, Otevřená informatika
- Univerzita obrany: Bezpečnost a obrana

Až do Nového roku musí s odesláním přihlášky počkat zájemci o Vysoké učení technické v Brně, poté budou mít na přihlášení čas do konce března. I na technice přibyly k tradičním oborům nové. „Novinkou je program Sportovní technologie propojující sport a technické znalosti či nové specializace na Fakultě informačních technologií,“ sdělila mluvčí školy Radana Koudelová.

Přihlášky nových studentů už přijímá Mendelova univerzita, zájemci mají čas na jejich podání do konce prvního čtvrtletí příštího roku. Také tato škola nabízí novinky, třeba obor Profesní zemědělství. „Letos jsme získali akreditace na množství inovativních studijních programů navazujících na ty, které jsou pro školu typické,“ řekl prorektor univerzity Radim Farana.

Vysoké školy budoucí studenty oslovují různými způsoby. „V listopadu jsme se zúčastnili veletrhu vysokých škol Gaudeamus, na internetu studenty lákáme například animovaným videem,“ popsal přístup Univerzity obrany její mluvčí Vladimír Šidla.

Studium na vysoké škole je cílem Brňanky Martiny Práškové. „Láká mě více zaměření hned na několika univerzitách. Spíše než podle náborových akcí se rozhoduji podle ohlasů studentů. Dívala jsem se i na nové obory, žádný mě však příliš nezaujal. Jsou to velmi úzce zaměřené programy,“ svěřila se.