Tržiště je letos umístěné ve dvoře domu číslo 6 na Masarykově náměstí. Po roce fungování se tam přesunulo z parku u zimního stadionu. „Mělo se za to, že tuto trasu volí nejvíce lidí, hlavně ti, kteří míří do města z autobusového či vlakového nádraží. Místo se ale neujalo,“ zdůvodnil stěhování mluvčí města Josef Horníček.

Prodejní stánky jsou otevřené v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od šesti do dvanácti hodin. V rozmanitém sortimentu najdou lidé brambory, sušené ovoce, dýňová jádra, žampiony, koření či nakládané čalamády. Lákadlem jsou domácí sýry, které mohou zájemci zakoupit každou sobotu.

Podobné zboží nabízí trhovci i na tradičních Vyškovských trzích, kteří se na Masarykově náměstí ve Vyškově sejdou ve středu poprvé. Kromě ovčích a kozích sýrů si zájemci zakoupí i proutěné zboží, dřevěné hračky, ořechy, různé druhy pečiva či bylinné likéry a ovocné šťávy.

Prodej je plánovaný jednou za čtrnáct dní vždy ve středu od osmi do osmnácti hodin.

Víc jak šest let fungují i Farmářské trhy před Domem kultury v Břeclavi. „Kupuji tam zeleninu, hlavně brambory mají levné. Je tam také pekárna, kde kupuji čerstvý chleba,“ uvedla zákaznice Kristina Novotná z Břeclavi.

Břeclavské trhy fungují celoročně vždy v pátek od osmi do čtrnácti hodin.