Tržiště je letos umístěné ve dvoře domu číslo 6 na Masarykově náměstí. Po roce fungování se tam přesunulo z parku u zimního stadionu. „Mělo se za to, že tuto trasu volí nejvíce lidí, hlavně ti, kteří míří do města z autobusového či vlakového nádraží. Místo se ale neujalo,“ zdůvodnil stěhování mluvčí města Josef Horníček.

Prodejní stánky jsou otevřené v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od šesti do dvanácti hodin. V rozmanitém sortimentu najdou lidé brambory, sušené ovoce, dýňová jádra, žampiony, koření či nakládané čalamády. Lákadlem jsou domácí sýry, které mohou zájemci zakoupit každou sobotu.

ilustrační
Auto srazilo holčičku. Policie hledá svědky nehody

Podobné zboží nabízí trhovci i na tradičních Vyškovských trzích, kteří se na Masarykově náměstí ve Vyškově sejdou ve středu poprvé. Kromě ovčích a kozích sýrů si zájemci zakoupí i proutěné zboží, dřevěné hračky, ořechy, různé druhy pečiva či bylinné likéry a ovocné šťávy.

Prodej je plánovaný jednou za čtrnáct dní vždy ve středu od osmi do osmnácti hodin.

Víc jak šest let fungují i Farmářské trhy před Domem kultury v Břeclavi. „Kupuji tam zeleninu, hlavně brambory mají levné. Je tam také pekárna, kde kupuji čerstvý chleba,“ uvedla zákaznice Kristina Novotná z Břeclavi.

Břeclavské trhy fungují celoročně vždy v pátek od osmi do čtrnácti hodin.