Vystupující ženy i taneční dvojice spojily přímo na lodi burlesku, taneční vystoupení, akrobacii a živý zpěv do jedinečného příběhu. Diváci si užili vystoupení, kde nechybělo vzrušení a vášeň. Počet míst byl omezený kapacitou dolní paluby.

Koho umění burlesky zajímá, má šanci nasát atmosféru a aktivně se do vystoupení zapojit po letních prázdninách, a to 16. září U kouřícího králíka v Brně. „Tradiční Open Stage je pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vystoupit před publikem. Objeví se čísla všech žánrů, od tance až po stand-up. Jeviště totiž vždy nabízela prostor nejrůznějším umělcům. Proto jsme se rozhodli vydat se v těchto šlépějích. Poskytneme prostor pro představení amatérů i profesionálů,“ pozvali organizátoři.

Zdroj: Deník/Sabir Agaralov

Burleska je specifický umělecký žánr. Je to důmyslné divadelní představení s krásnými kostýmy, hudbou, tancem i komickými prvky, které je zároveň velmi svůdné. Jeho cílem je hra a zábava. Žena burleska je herečka a tanečnice, nikdy neodhaluje vše. Typický je humorný aspekt, vliv kabaretu, satiry, parodie nebo ironie, umění zaujmout a udělat si legraci. Dnešní profesionálky v podstatě napodobují burlesky a takzvané pin-up girls ve stylu dvacátých až čtyřicátých let. Samotný význam slova je odvozený z italského slova burlare, tedy smát se nebo vysmívat se.