Účastník Star Dance totiž vyrůstal právě v katastrofou postižené části města, Bažantnici. Kam také hned po řádění tornáda volal mamince. „Když jsem pak viděl v televizi záběry z rodného města a z nemocnice plné zraněných lidí, tak jsem měl dost zvláštní a nepříjemné pocity,“ vzpomíná si Prágr.

Vše umocňovalo to, že má v Hodoníně celou rodinu a také přátele. „Cítil jsem tíhu nějak jim pomoct. Proto jsem vymyslel benefiční den na podporu konkrétních rodin,“ přibližuje iniciátor akce, která se uskuteční v sobotu ve Stříteži u Českého Těšína. Tedy v obci v podhůří Moravskoslezských Beskyd, kde Prágr bydlí a nedaleko také vede taneční školu.

Výtěžek z dobrovolného vstupného má pak směřovat do tornádem postižených obcí přímo konkrétním lidem. „Jeden ze smutných příběhů je z Mikulčic. Odkud se mi ozval vnuk, jemuž před třemi měsíci zemřel děda na covid a babička zůstala sama. Kvůli tornádu přišla ještě o půl domu,“ nastiňuje Prágr jedno z míst, kam chce nasměřovat finanční pomoc z benefice Rozsvítíme Hodonínsko. Měsíc po tornádu.

Do její organizace se postupně zapojovali další a další nadšenci. S nabídkou vzdání se honoráře a vystoupení na akci se připojil Xindl X. Dokonce dorazí i Neoveská cimbálka z poničené Moravské Nové Vsi. „Dojali mě. Sami přišli o baráky a přijedou zahrát, aby propojili jižní Moravu se severem,“ smeká taneční mistr.

Vydraží i výzbroj Hrubce

Součástí akce je taky dražba brankářské výzbroje reprezentanta Šimona Hrubce. „Chytal v ní tento rok na mistrovství světa v hokeji,“ doplňuje Prágr s tím, že peníze z aukce půjdou na výměnu oken nebo dveří u poničeného domu. „Lidi se do organizace zapojili srdcem. Těším se, že někomu alespoň takhle pomůžeme,“ dodává Prágr.