Na osm dnů. „Klasické vánoční trhy letos nebudou, nahradí je několik stánků rozmístěných po městě na více místech. Nepočítá se ani s doprovodným programem,“ informoval mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Díky tomu má být nakonec předvánoční jarmark mnohem levnější, než se počítalo před druhou koronavirovou vlnou. Očekávalo se totiž, že bude stát tamní dům kultury kolem 1,3 milionu korun. Novou atrakcí mělo být třeba ruské kolo. „Vzhledem k aktuálním opatřením se ale program postupně ořezával a předpokládané náklady se tak stále snižovaly,“ přiblížil v pondělí ředitel kulturního domu Marcel Řimák.

Loňské vánoční trhy tak zůstanou nejnákladnějšími minimálně za poslední desetiletí. Jen dům kultury vyšly na více než 1,15 milionu korun, což bylo téměř desetinásobně více než o rok dříve. Jen honoráře a poplatky pro prodávající stánkaře vyšly Hodonínské na 378 tisíc korun. „Navíc jsme ještě museli pořídit pět nových stánků za zhruba tři sta tisíc korun,“ podotkl ředitel.

Navíc město investovalo i do nového vánočního osvětlení, a to 873 tisíc korun.

S jinou podobou přišla nová koalice. „Pojetí Vánočních trhů 2019 bylo pěkné, ale velmi drahé, kdy jen náklady Domu kultury Hodonín proti roku 2018 a 2017 se zvýšily o zhruba milion korun,“ upozornil opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Vítězslav Krabička ve své interpelaci na posledním zasedání zastupitelstva. Jeho podnět přitom radní ani starosta ve své odpovědi nijak nerozporovali.

Je však možné, že se v tématu bude pokračovat na úterním zasedání zastupitelstva. To je v Hodoníně na pořadu od 15.30 v městské sportovní hale. Na programu má také schvalování úpravy letošního rozpočtu, v němž se počítá se čtyřmi miliony na umělé kluziště. (pt)