Starší turista bloudil. Byl vysílený. Nedokázal jít už dál. Navíc prý ztrácel i signál z mobilního telefonu. „Do pátrací akce nasazení policisté se po krátkém vyhledávání v terénu a snaze po telefonické navigaci ztraceným seniorem utvrdili, že za daných podmínek bude nejlepší a efektivní pátrání za pomoci vrtulníku vybaveného termovizí,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Orientace i pohyb v lese poničeném nedávným rozsáhlým polomem byly velmi náročné. „Přestože se seniora podařilo ze vzduchu poměrně brzy vypátrat, záchranná akce tím neskončila,“ uvedl mluvčí.

Velitel totiž rozhodl, že zraněného důchodce bude nejlépe přepravit k ošetření do nemocnice vrtulníkem. „Tuto část záchranné akce z paluby policejního vrtulníku bravurně zvládlo speciálně cvičené družstvo brněnských hasičů,“ dodal Malášek.

Hasiči, letečtí záchranáři, kteří byli na palubě policejního vrtulníku, se k penzistovi spustili a prohlédli ho. „Po přesunu na bezpečnější místo jej transportovali na palubu vrtulníku a dopravili do nedaleké nemocnice,“ přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.