Někteří už mají datum zakroužkované v kalendáři, zapomnětlivým napoví dlouhé fronty u květinářství. Nejsou to jen pugéty, co jde na Valentýna na dračku. Svátku zamilovaných využívají i jihomoravské podniky, které lákají na speciální slevy či netradiční zážitky. Deník Rovnost přináší jejich přehled.

S láskou v oblacích

Skoro jako na obláčku si budou v pátek připadat páry, které ruku v ruce překonají téměř dvě stovky schodů na věž Staré radnice v Brně. Se vstupenkou dostanou i květinu, čokoládu a horkou medovinu. „Všechny dvojice pak zařadíme do losování o přitažlivé ceny, takže budou odcházet s příslibem dalšího rande třeba ve wellness centru,“ zmínil mluvčí brněnského turistického informačního centra Jan Gerych.

Kromě lajků ve formě instagramových srdíček a zachycení hezkého okamžiku vynesou zamilované fotky z brněnské zoo párům také možnost výhry. „Ze snímků označených hashtagem #valentynvzoo vybereme pár, který získá speciální prohlídku Zoo Brno pro dva včetně projížďky v elektrovozíku,“ pozval na páteční událost mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

Darují od srce

Zamilovaní, kterým láska tepe celým tělem, se o kousek z ní rozdělí i s pacienty Fakultní nemocnice Brno. Díky valentýnskému odběru krve. „Dárci, kteří přijdou v páru, dostanou malou pozornost. Prvodárci se navíc nemusí předem objednávat,“ upozornil mluvčí bohunické nemocnice Pavel Žára.

Romantickou večeři okoření příchozím ve znojemské Restauraci na Věčnosti. Pro příchozí přichystali kadeřnickou podívanou, při které lidem představí poslední výkřiky vlasových novinek. „Máme nachystané extravagatní, svatební, volnočasové i office střihy a účesy. Pánové se třeba nechají oholit,“ píše se v pozvánce podniku.

Večeří, ale připravenou doma přítelem, oslaví svátek zamilovaných už o den dřív Vendula Neužilová. „Překvapení jsem ale bohužel prokoukla. Jinak je pro nás Valentýn hlavně o společném času, který si uděláme co nejhezčí,“ podotkla žena.

Valentýn v hrnku

Zamilovaná zrnka kávy si i po pátečním svátku vychutnají lidé nakupující v pražírně Coffee square z Lednice na Břeclavsku. Jedná se o speciální směs z Etiopie a Brazílie s chutí bílé čokolády a třešně, která je určená pro espresso.