Lidé mohou na jeho léčbu přispět ve veřejné sbírce Nadačního fondu pomoci. Jejím patronem jsou Mikulovi kolegové z jihomoravské záchranky. Zatím se podařilo vybrat téměř pětašedesát tisíc korun. „Zdeněk je velký bojovník, od samého začátku na sobě tvrdě pracuje a snaží se o návrat do běžného života. S podporou veřejnosti pomáháme zajišťovat peníze na jeho rehabilitace a kompenzační pomůcky. Jsme s ním stále v kontaktu,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Dodávka viníka po nehodě u Stvolové.
Pozdvižení v Letovicích: útěk před policisty. Opilý a zdrogovaný předtím boural

Muž pracoval pracoval jako řidič na záchrance ve Velkých Opatovicích. Rád cestoval, včelařil a věnoval se akvaristice. Ve třiačtyřiceti byl plný síly a s elánem do života. Před třemi lety na podzim však prodělal mozkovou příhodu a život se mu i jeho příbuzným obrátil naruby. Zůstal ochrnutý na celé tělo a upoutaný na nemocničním lůžku. Napojený na přístroje. Dokázal jen mrkat očima. Po speciálních rehabilitacích se jeho stav postupně zlepšuje. „Po příhodě jsem ochrnul a nemluvím. Tyto řádky píšu pomocí očí na speciálním počítači, na který se mi složili kolegové ze záchranky,“ uvedl Mikula.

Řeka Jihlava pod zříceninou hradu Templštejn a Biskoupkami.
Po kotníky vody. Vyschlá koryta jihomoravských řek "dotuje" upouštění přehrad

Po nemocnicích, kde byl upoután na lůžko, strávil rok. Po návratu domů usilovně rehabilituje. „V současné době jezdím do lázní Klimkovice, kde je mým cílem postavit se na vlastní nohy a začít zase mluvit. Nic nevzdávám a usilovně cvičím,“ dodal bývalý záchranář.