Podle dotázaných obyvatel Přeskačí je jim proti srsti především agresivní kampaň Andreje Babiše. „Petr Pavel jednal slušně. Myslím, že lidé toto chtějí vidět v prezidentovi. Naopak Andrej Babiš je hodně agresivní a myslím, že dlouhodobě s ním hodně lidí není spokojeno. Na druhou stranu je hodně těch, kteří nejsou spokojeni s vládou nebo svou finanční situací a volí ho. Tady jsou ale lidé myslím víc spokojeni,“ zamýšlel se nad ojedinělým přístupem místních lidí Josef Němec.

Zdroj: Deník/Dagmar Sedláčková

V obci podle něj panují dobré mezilidské vztahy, což se zřejmě projevuje i do dalších rovin, jako jsou třeba politika a volby. Dříve lidé v obci upřednostňovali lidovecké kandidáty. Plakáty s Pavlem Fišerem visí v obci jako jediné doposud. Přesto tam na celé čáře zvítězil Petr Pavel. Získal tam nejvíc hlasů v celém okrese, výjimečných 51,42 procent. „Lidé si nejspíš vyhodnotili situaci podle volebních předpovědí a usoudili, že Pavel Fišer nemá velké šance. Vsadili na jistotu a volili demokratického kandidáta Petra Pavla,“ zamýšlel se starosta obce Pavel Dobeš.

Výsledky prezidentských voleb v Přeskačích najdete ZDE:

Kandidát na prezidenta Petr Pavel oslovil v Přeskačích mladé i starší generaci. K ní patří i Alena Kulhánková. „Petr Pavel je zdrženlivý v názorech, není tak agresivní a je mi víc blízký tím, že není tak prostořeký,“ uvedla důvody své volby obyvatelka obce.

Velký úspěch v prvním kole prezidentských voleb zaznamenal Andrej Babiš ve Slatině na Znojemsku. Získal tam 70,86 procent hlasů.
VIDEO: Babiš dohlédne na zloděje, Pavel chce válku, zní ze Slatiny na Znojemsku

Přiznala, že dřív také fandila Andreji Babišovi. „To když byl premiér a dostala jsem jako důchodce přidáno. Ale teď jsem si řekla, že něco jiného je premiér a něco jiného prezident. Petr Pavel reprezentuje, umí se vyjadřovat,“ má jasno žena.

Poukazování na členství Petra Pavla v komunistické straně je podle ní k pousmání. „Před pětatřiceti, čtyřiceti lety museli být členy všichni, i tady v malém družstvu. I řidič autobusu…, nebo musel alespoň platit známky. Bylo to normální a neznamenalo to vůbec nic,“ nechápe výtky z minulosti Kulhánková.

Naopak ji rozčílil výrok Andreje Babiše. „Dostal mě tím, že nás Pavel zatáhne do války. To mě doopravdy naštvalo,“ hledala vhodná slova žena.

První kolo prezidentských voleb na jihu Moravy.
Tady je Babišovo, tady Pavlovo. Tři překvapení voleb na Znojemsku

Podle místních dopadne druhé kolo prezidentských voleb v obci zřejmě ještě lépe než první a skončí vítězstvím Petra Pavla. „Předpokládám, že hodně lidí, co volilo Pavla Fišera nebo Danuši Nerudovou bude volit Petra Pavla. Andreji Babišovi může také přibýt nějaký hlas, ale určitě to nebude velké číslo,“ počítal Josef Němec.

Mnohým imponuje nejen vzhled bývalého generála ale i jeho rozhodný a za všech okolností klidný projev. „Hezká tvář, hezky se vyjadřuje a hlavně má zdravý rozum,“ uzavřela Alena Kulhánková.

Proč se zcela jinak rozhodli obyvatelé blízké Slatině se můžete dočíst v samostatném článku Deníku.

Jak volili v 1. kole prezidenta v Přeskačích na Znojemsku:

Přeskače mají 102 obyvatel

Petr Pavel tam získal 51,42% hlasů, nejvíc v okrese

Andrej Babiš tam získal jen 10 % hlasů

Obyvatelům imponuje bývalý generál umírněnou rétorikou a jasnými názory

Andrej Babiš je rozčílil agresivní kampaní a výrokem, že Pavel chce válku

Lidovecká základna obyvatel upřednostnila Petra Pavla před Pavlem Fišerem, který měl malé šance na vítězství