Sešli se na nádvoří pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. „Neznamená to ale, že jsou bez vousů. Jsou totiž vybavení holemi různých druhů. Může to být profesionální turistická hůl, ale i taková, kterou si sami vyrobíte,“ vysvětluje populární herec Zdeněk Junák, který se tentokrát ujal role moderátora.

Postupně se na místě skutečně schází stovky oholených lidí všech věkových kategorií. Mají s sebou hole o velikosti v řádu centimetrů i několika metrů. Zatímco někteří vyrazili s klasickou vycházkovou holí, další se na svém výtvoru kreativně vyřádili.

Po stopách zvěře! Svitávečtí vybudovali naučnou stezku kolem řeky.
Po stopách zvěře! Svitávečtí vybudovali naučnou stezku kolem řeky. Podívejte se

Všichni se registrují u vstupní brány, přicházejí postupně. Jsou to účastníci turistických pochodů z Blanska i Boskovic. „Sečetli jsme číslo 436! Máme nový rekord,“ vyhlašuje za velkého jásotu ředitel pelhřimovské Agentury Dobrý Den Miroslav Marek.

Tím však program zdaleka nekončí. Ocenění si odnášejí účastníci v řadě různých disciplín. Někdo si vyrobil nejmenší hůl, někdo zase nejdelší. Jedna z účastnic ji dokonce proměnila ve výceúčelovou pomůcku s místem pro uložení toaletního papíru nebo pití. „Sice to trochu kazí zima, ale není špatného počasí, jen špatně oblečených turistů,“ říká zvesela.

Prohlídka pivovaru

Mezitím se ale už jednotlivé skupiny po třiceti lidech připravují na prohlídku samotného pivovaru v Černé Hoře. Zájem je velký, což vítá jejich průvodce a sládek Libor Doseděl. V jednotlivých částech si připravil obšírný výklad o historii pivovaru i o tom, jak v něm pivo vlastně vyrábí.

Prozrazuje také mnohé zajímavosti. „Odstupňování na desítky nebo dvanáctky, které dnes považujeme za samozřejmost, rozhodně nebylo běžné. Sládek při výrobě spíše odhadoval a výsledek tak byl nestálý. Od té doby, co František Ondřej Poupě zkonstruoval pivní váhy, je k tomu používáme až dodneška,“ řídká sládek, když pivní váhy ukazuje pozorným návštěvníkům.

Sportovní odpoledne na hřišti. Konec padesátých let.
Černobílé retro ze Šošůvky: hasiči, hody, fotbal a spartakiáda, podívejte se

Připomíná, že v roce 2019 dosáhla roční výroba na sto tisíc hektolitrů piva. „V dobách největší výroby to ale bylo až na čtvrt milionu hektolitrů. Pracuji tady jako výrobní ředitel, takže mám na starosti celý provoz. Pivovarnictví dostávalo v poslední době zabrat kvůli ekonomickým problémům spojeným s covidem. Výroba strmě rostla do roku 2019, pak ale nastal šok,“ říká Doseděl.

Jeden ze zlatých hřebů akce je s pivem bezprostředně spojený. Právě černohorský sládek spolu s dalšími hosty na podiu křtí nové místní pivo Hořkou jedenáctku. „Je hořké, je speciálně dochmelené chmelem Agnus a je také vyladěné na pětatřicet jednotek hořkosti,“ vyhodnocuje výrobní ředitel.

Na programu je navíc losování tomboly o četné ceny. Novinky propagují také zástupci Blanska, Boskovic, Muzea Boskovicka nebo právě Moravského krasu. Sezona bude v regionu skutečně nabitá.