Právě sem míří na vyhlášenou akci už od sobotního rána stovky lidí. Nejdřív směřují, aby se podívali na práci rybářů pod hrází a pak ochutnat některou z nabízených specialit. A k tomu ještě odnést kapra sebou. „Velice se nám tady líbí a jezdíme sem pravidelně. Navíc rybář je syn i vnuci. Dnes jsme tady s dcerou i vnukem, který je tady z toho nadšený, a ještě si zajde na kolotoč. My zatím koupíme rybí hranolky a nějakou uzenou rybu,“ svěřuje se Marie Slavíčková.

Podobně spokojený je i František Němčík z Boršic. „Je to tady fajn, hlavně dětem se výlov líbí a mají tady navíc i další atrakce. Ty mohou využít, než koupím kapry. Beru je domů dva,“ přibližuje návštěvník ze sousedního okresu.

Hosté na vyhlášený výlov ale přijíždějí i z větší dálky. Marie Zlínská přijela až ze Zlína, a to poprvé. „Líbí se nám tady. Není bláto a je pěkné počasí,“ podotkla žena, která s přáteli vyzkouší ještě jednu ze zdejších specialit, tedy candáta.

Právě ten je podle kuchařů připravujících rybí pokrmy u návštěvníků nejoblíbenější s tím, že v závěsu za smaženým candátem je v oblíbenosti kapr s amurem.

Jak přiblížil jednatel pořádajícího rybářství Josef Minařík, tak i přes teplé počasí se všechno zvládá. „Navíc jsme sem ještě pustili rybám čistou vodu. Pro návštěvníky je počasí ideální, pro rybáře je to horší, jsme spíš zvyklí na zimu a chlad,“ říká Minařík.

Výlov pokračuje nejen v sobotu, ale také v neděli, kdy je na pořadu dolovení, takže příchozí si tak budou moci opět pořídit čerstvě vylovené ryby. Rybí obsádku nádrže tvoří kapr, amur, lín, tolstolobik, sumec a candát. Od přihlížejících výlovu tak na adresu kaprů zaznívá věta uznaní: "To jsou krasavci." a u kapřího konkurenta říká další návštěvník: "To je nádherný amurek."

Mohlo by se vám líbit: Řeka Morava je na Hodonínsku pod třetinou říjnového normálu. Podívejte se

Nízký stav vody v řece Moravě u Hodonína pod hraničním silničním mostem. | Video: Deník/Petr Turek

Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ryby