Celkově se za jedenáct dní pokusilo do historického centra vjet přes šest a půl tisíc lidí, z nich třetina bez oprávnění. „Zatímco v pondělí 3. září neměly dvě třetiny řidičů oprávnění, minulý pátek už šlo jen o každého čtvrtého motoristu, který se ten den pokusil do centra vjet,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Městská policie Brno

Řidiči, kteří se pokusí do historického centra vjet bez oprávnění, zatím vyváznou bez trestu. „Dosud jsme neudělili ani jednu pokutu. Hlídky u vjezdů do centra řidiče otáčí a informují,“ řekl ředitel brněnských strážníků Luboš Oprchal. Podle něj ale zhruba od začátku října už pokuty padat budou.

Na správné parkování v modré zóně strážníci dohlížet nemusí, data o autech sbírá speciální vůz s kamerami. Časem má i dohled strážníků nad vjezdem do modré zóny ohlídat technika. Brněnští radní na dodavatele speciálního kamerového systému minulý týden vypsali výběrové řízení.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Městská policie BrnoJde o druhý pokus, poprvé se přihlásil jediný zájemce. „Pokud vše půjde dobře, k prvnímu lednu 2019 už může kamerový systém fungovat,“ řekl náměstek brněnského primátora Richard Mrázek.