Hejtman o dohodě informoval i ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, která přislíbila podporu ze strany státu. Konkrétně částky hejtman ve čtvrtek neoznámil.

Podle informací, které zveřejnil ve středu server iDnes.cz, bude zalistovací poplatek za MotoGP letos stát místo čtyř a půl milionu jen milion, příští rok ale šestkrát tolik. Primátorka Markéta Vaňková tyto částky ve středu potvrdila.

Šimkovi vadí, že představitelé města Brna v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou jednali s Dornou odděleně a o jiných podmínkách. Podle Vaňkové je pro Brno akceptovatelné, aby se poplatek 4,6 milionu eur sjednaný na letošek přesunul na příští rok. „Podmínky vyjednané panem hejtmanem považuji za nutné nechat schválit zastupitelstvem Brna, které se koná 16. června,“ sdělila Vaňková.

Šimek se bojí, že postup vedení Brna může zapříčinit ztrátu důvěry a ohrozit konání akce. „Oslovil jsem dnes paní primátorku se žádostí o co možná nejbližší termín našeho jednání na toto téma. Stále věřím, že máme společný zájem na udržení této prestižní akce v České republice, v Jihomoravském kraji a v Brně,“ oznámil ve čtvrtek hejtman Šimek.