Minulý týden developerská společnost Imos představila vizualizace plánované budovy. „Momentálně se nacházíme ve fázi studie. Zahájení stavby plánujeme za dva roky,“ oznámila ředitelka společnosti Hana Vyplelová.

Dům nabídne přibližně devadesát bytů. Pro jeho variantu tvořenou šesti bloky z architektonické kanceláře EA Architekti se vyslovila rovněž rada města. „Doufáme, že tam vznikne objekt, který nároží dodá hezký vzhled,“ poznamenal brněnský primátor Petr Vokřál. V blízkém sousedství plánovaného domu stojí Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Čtěte také: Za pohonné hmoty utratí Jihomoravané přes sedm miliard korun ročně

Podle mluvčí nemocnice Petry Veselé by je neměla výstavba nijak omezovat. „Ale více bychom uvítali, kdyby v okolí vznikla nová parkovací místa. S tím máme velký problém,“ zdůraznila Veselá.

Zároveň připomněla, že prostranství se zelení v okolí bývalé čapí sochy rádi využívali pacienti. „Bylo to zpestření a rozptýlení pro lidi, kteří přišli kvůli ambulantnímu ošetření. Pacientům ale slouží k procházce také prostory v areálu nemocnice,“ dodala Veselá.

Čtěte také: Místo vyvlastnění dohoda za 5 milionů. Brno odkoupí pozemky pro stavbu okruhu

Sochu čápa strhli dělníci loni o prázdninách poté, co na místě stála sedmnáct let. Nechala ji zbourat radnice městské části Brno-střed. „Po upozornění od lidí, že je socha čápa ve špatném technickém stavu, jsme se rozhodli ji odstranit,“ uvedla již dříve za vedení Brna-středu Kateřina Dobešová.

Téměř sedm metrů vysokou sochu čapího krku a hlavy vytvořil z železobetonu a keramiky výtvarník a mozaikář Libor Havlíček. „Je to jediná moje socha takových rozměrů. Neměla vzniknout jako nějaký pomník, ale spíš jako pouliční legrace a tak trošku reklama na mou práci,“ vysvětlil kdysi autor. Jeho dílo mohou dosud zájemci vidět na mozaice zdobící Dům Skleněná louka.

Přečtěte si k tématu => Čápa strhli kvůli špatnému technickému stavu. Při demontáži ho rozbili na kousky

Součástí sochy byla i lavička, kam se mohli návštěvníci parčíku posadit. „Čápa jsem si oblíbil a je škoda, že už tam není. Líbilo se mi, že ta socha byla taková hravá a nevážná,“ prohlásil student Roman Petrů.