„Na to, že břeclavské autobusové zastávky jsou pro ptactvo rizikové, upozornili místní ornitologové. Na Zdravém městě jsme jejich výzvu vyslyšeli, a rozhodli jsme se ve spolupráci se základními školami a přírodovědným kroužkem při Duhovce vybavit autobusové zastávky břeclavskou verzí polepů,“ vysvětlil místostarosta Petr Vlasák prostřednictvím facebookových stránek města.

Žáci před samotným úkolem absolvovali přednášku, kterou jim zprostředkovali odborníci z brněnské pobočky České společnosti ornitologické. Součástí přednášky bylo i školení, jak siluety instalovat. Pro představu, nálep je funkční, pakliže je řádně zhuštěn, tedy v odstupech asi patnácti centimetů. Kromě siluet žáci nalepili i loga Břeclavi, takzvané „Břeclíky“.

Na ZŠ Jana Noháče v příštích dnech naváže ZŠ Kupkova, ale i technické služby. „V první vlně takto vyzdobí zastávky ve Staré Břeclavi a v centru města. Na školy naváže přírodovědný kroužek z Duhovky a také Technické služby. Během roku bychom chtěli mít v jednotné vizuálu všechny autobusové zastávky,“ dodal místostarosta Vlasák.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Ze statku ve Velkých Pavlovicích zbyly hromady suti. Nahradí je byty a obchody

Statek ve Velkých Pavlovicích je již zbouraný. | Video: Deník/Iva Haghofer