V současné době se firma představuje na veletrzích Styl a Kabo na brněnském výstavišti. Zatímco řadu odvětví epidemie covidu zabrzdila, domácí a strojové vyšívání podle zástupců firmy Miroslav Kočárek Vyšívací a šicí stroje nastartovala.

Mezi zákaznice tak patřila například kadeřnice, která nemohla provozovat svoji činnost a na stroji původně určeném pro babičku rozjela nové podnikání. Nyní už má velký průmyslový stroj a mnohem větší výrobu.

V pavilonu P zástupci rodinné české firmy ukazují například průmyslové šicí stroje holandské společnosti Global, kterou česká firma zastupuje. „Novinkou jsou stroje programovatelné, které mají systém podávání řízený krokovými motory, které zajišťují precizní stehování jak vpřed, tak vzad, což využijí třeba výrobci módních doplňků, kabelek, opasků a tak dále," zmínil Miroslav Kočárek, zástupce nejmladší generace Kočárků.

Módní přehlídka špičkových modelek v Brně. Trendem jsou tělové barvy.
Špičkové modelky ukázaly v Brně nové trendy. Podívejte, jak jim to slušelo

SPOJENÍ S MINERVOU BOSKOVICE

Tradice společnosti Global Industrial sahá až do roku 1950. Tato holandská firma zakoupila například českou továrnu na výrobu šicích strojů Minerva Boskovice, kterou později odprodala Durkopp Adler Group.

Styl a Kabo, Werso
Modelky v Brně jen ve spodním prádle: hitem jsou laserem střižené kalhotky

S nimi však Global nadále spolupracuje a má smlouvu na některé stroje, které se stále vyrábějí v Minervě. „Máme program s více než čtyřmi sty různými stroji pro oděvní průmysl a kožedělný průmysl, pro brašnářství, obuvnictví a tak dále. Dodáváme je do celého světa,“ řekl mezinárodní prodejní manažer Global Industrial Sven Bruin.